יום רביעי , ינואר 16 2019
בית / שרון / בנימינה / נסענו, נתקענו, ביצענו עבירת תנועה
סך הכול רצינו להגיע הביתה בשלום. הכיכר המוצפת ביום ו' שעבר. צילום: עצמי
סך הכול רצינו להגיע הביתה בשלום. הכיכר המוצפת ביום ו' שעבר. צילום: עצמי

נסענו, נתקענו, ביצענו עבירת תנועה

 

הסערה-של-יום-אחד ששטפה את הארץ ביום שישי שעבר לא פסחה על זכרון יעקב. בעוד הגשמים הם בוודאי עניין מבורך, ניתן לשאול האם התשתיות ערוכות לסופות שמתרחשות בכל חורף ואינן עניין נדיר כלל. בכניסה הנמוכה לשכונת השמורה בזכרון יעקב, בקצה רחוב הכובשים, יש כיכר שהופכת למלכודת מסוכנת עם כל גשם כבד, כשהרכבים נתקעים במים וההצפה מכריחה נהגים לפנות שמאלה ולנסוע נגד כיוון התנועה, אחרת אין דרך לעבור את הכיכר.

"בכל מערכת חורפית זה קורה". הכיכר בשבוע שעבר (צילום: פרטי)
"בכל מערכת חורפית זה קורה". הכיכר בשבוע שעבר (צילום: פרטי)

 

תושב זכרון יעקב עבר בכיכר ביום שישי אחר הצהריים, צילם, פרסם את התמונות ברשת ומספר: "בכל מערכת חורפית זה קורה, הצד הימני של הכיכר מוצף. אני גר בשמורה כבר 10 שנים, והכיכר הזאת היא הכניסה היחידה. אין לך ברירה אלא לפנות שמאלה, זו עבירה, ויש סכנה שרכב יבוא ממול. למים לוקח המון זמן להתנקז. זו הזנחה פושעת".

תושבת נוספת זוכרת מה ראתה בכיכר לפני כחודש: "גם אז הייתה סופה בזכרון יעקב. ב-21:30, בדרכי הביתה, נאלצתי לעבור בכיכר הזאת, וכבר ממעיין צבי ראיתי רכבים עומדים בשלולית העמוקה ולא מצליחים לזוז, ביניהם גם ג'יפים. ניסיתי לעקוף בעיקוף גדול מימין, ומצאתי את עצמי יושבת עם בתי ברכב בחניון מגה ומחכה. חיכינו וחיכינו ורכבים רק התווספו. אנשים חנו על איי תנועה, חנו בכל מקום. אז אנשים התחילו לנסוע בכיוון מנוגד לתנועה כדי לא לעבור באזור העמוק, ונוצרה סכנת נפשות. אחרי כחצי שעה של המתנה הבנתי שאין לי ברירה אלא לעשות את אותה עבירה בעצמי כדי להגיע הביתה, וכך עשיתי. מוזר שהמצב הזה נוצר, זה לא דבר שאמור להיות קשה לרשויות לצפות אותו. ביום שבו הודיעו בחדשות שיהיה גשם כבד, היה בוודאי ברור שזה יקרה. איש לא בא לעזור ולתת מענה".

ממועצת זכרון יעקב נמסר: "המועצה מתכננת בימים אלה שינויים משמעותיים בתשתיות ברחוב הכובשים, התכנון כולל גם את מערכת הניקוז. מעבר לכך תשלח המועצה צוות לבדיקה נקודתית של פתחי הניקוז במקום".

 

 

בדוק גם

"אי אפשר להשאיר את החלון פתוח" ההצפה ברחוב דפנה (צילום: סיון הלפרין)

מי אחראי לתקן הצפה מצינור ביוב בקרית ביאליק?

דיירים ברחוב דפנה 61 א' בעיר סובלים מצחנה העולה מהצפה של צינור ביוב. העירייה: "מערכת הביוב העירונית באחריות תאגיד מי ביאליק". מי ביאליק: "הביוב שייך לדיירים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *