יום שלישי , אוקטובר 16 2018
בית / שרון / זכרון יעקב / נמרים של נייר
שקד נוימן (צילום: נירית שפאץ)
שקד נוימן (צילום: נירית שפאץ)

נמרים של נייר

לפני 23 שנה ייסד אביו של שקד נוימן את בית המלאכה הייחודי "תות נייר" בזכרון יעקב.

שקד נוימן, בן 26, מספר איך עלה בדעתו של האב לייצר נייר בטכניקה יפנית מסורתית: "אבא היה סטודנט בבאר שבע, ונכנס במקרה לקורס של ייצור נייר. אחרי כמה חודשים הוא החליט שזה מה שהוא רוצה לעשות. הציעו לנסוע לסיור ביפן כדי ללמוד את הנושא, והוא נשאר ביפן שנתיים ולמד שם את כל התהליך. ביפן הוא גם הכיר את אמי, שבאה לבקר את אחיה שגר שם".

כשחזרו לארץ, הוקם בית המלאכה במתחם שבו חצר מוקפת בתים ישנים מראשית ימי זכרון יעקב. גם הקשר ההדוק עם אחיה של האם נשמר, והוא היה לשותף בעסק ועבר לגור במתחם. לפני שנים אחדות נפרדו ההורים והאב עבר לייצר נייר במקום אחר. במתחם נותרו תמנה ניומן, האם, אחיה, אוהד צפתי, והבן, שקד ניומן, שממשיכים בפעילות.

בין השלושה יש חלוקת תפקידים: שלושתם עובדים בתהליך הייצור הידני של הנייר, תמנה מנהלת את העסק ומייצרת את המוצרים המוגמרים הנמכרים בגלריה שבמתחם, שקד מדריך בסדנאות לייצור נייר הנערכות במקום לילדים ולמבוגרים, בהן יכולים המשתתפים לראות את כל התהליך שבו קליפות הופכות למוצר נייר מעוצב, ולהשתתף בו; ואוהד, הדוד, אחראי למוצרים משלו, בעלי אופי שונה, הנמכרים גם הם בגלריה.

הסיפור המלא היום בגיליון החג של עיתון "כל זכרון"

שקד נוימן (צילום: נירית שפאץ)
שקד נוימן (צילום: נירית שפאץ)

בדוק גם

"העגלה לא שקועה כל כך עמוק בבוץ". הישיבה (צילום: נירית שפאץ)

התפזר הערפל מעל קופת מועצת זכרון יעקב

95 מיליון שקלים חובות כלליים, 74 מיליון שקלים גירעון, 15 מיליון שקלים תב"רים גירעוניים, 7 מיליון שקלים חובות בבנקים – אלה הנתונים שהוצגו בישיבת מועצת זכרון יעקב. זיו דשא: "אעשה את המיטב להבריא את קופת המועצה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *