בית / שרון / בנימינה / לא מרגישים טוב בלילה? סעו לחדרה

לא מרגישים טוב בלילה? סעו לחדרה

 

 

ביום חמישי שעבר, בשעה 20:30, נחתך בנו של אפי ווגדן, תושב זכרון יעקב, מסכין מטבח ונאלץ לנסוע עד חדרה ולהמתין בתור שעות ארוכות עד שקיבל טיפול רפואי. הסיבה: בזכרון יעקב אין מוקד רפואי בשעות הערב והלילה ובסופי שבוע.

באותו יום כתב ווגדן בקבוצת פייסבוק של זכרון יעקב: "התברר שאין בזכרון יעקב וסביבתה אף מרפאה שנותנת בערב שרותי רפואה דחופה, גם לא באמצע השבוע. המקום הקרוב ביותר הוא ביקור רופא בחדרה. 22 ק"מ. הגענו. יותר מ~20 חולים מחכים בתור. למה אין בזכרון מרפאה?".

מאוחר יותר באותו ערב עדכן ווגדן בקבוצה כי בשל העומס במוקד, נאלצו הוא ובנו לחכות שעות עד שבנו קיבל טיפול. ווגדן, שקיבל תגובות תומכות רבות מתושבים, מספר כי פנו אליו תושבי הסביבה שנתקלו בבעיות דומות ורוצים לפעול יחד כדי לשנות את המצב.

מוקד ביקור רופא בחדרה בשעת ההמתנה של ווגדן ובנו (צילום: אפי ווגדן)
מוקד ביקור רופא בחדרה בשעת ההמתנה של ווגדן ובנו (צילום: אפי ווגדן)

 

"מהשעה 19:00 אין באזור זכרון/בנימינה/פרדס חנה-כרכור שום מוקד רפואי שאפשר לפנות אליו לעזרה ראשונה", אמר ווגדן השבוע, "גם במהלך סוף השבוע אין שום מוקד כזה. כתוצאה מכך, יש גם עומס גדול על המוקד בחדרה, כי מגיעים לשם האנשים מכל הסביבה. הדבר נכון לכל קופות החולים. זכרון יעקב היא יישוב של 24 אלף תושבים. צריך שלפחות בכל סוף שבוע יהיה מוקד חירום ביישוב".

תושבי הסביבה יכולים לאשר את הדברים: בין אם אתם מבוטחים בקופת חולים כללית ובין אם בקופת חולים מכבי, מי שנתקל במצב רפואי הדורש טיפול אחרי שעה מסוימת אחר הצהריים או במהלך סוף השבוע נאלץ לנסוע, לכל הפחות, לחדרה. גם בקופות החולים אישרו השבוע את הפרטים האלה. הצורך במוקד רפואי מתחדד לנוכח העובדה שפנייה למיון בבית החולים ללא הפניה גוררת במקרים רבים תשלום כבד, גם אם מדובר בבעיה רפואית שדורשת בדיקה וטיפול מיידיים כדי למנוע נזק. הפניה למיון לא ניתן לקבל ללא מוקד רפואי של קופת החולים. העובדה שהמצב הזה רווח ברחבי הארץ ואינו ייחודי לאזורנו לא מפחיתה מהסבל, הטרדה וההוצאות הכספיות שנגרמים לתושבים באזור.

ווגדן מספר כי שוחח השבוע בנושא עם ראש מועצת זכרון יעקב, אלי אבוטבול, שאמר לו כי הוא מוכן לסייע בהקמת מרכז רפואי שיפעל בסופי השבוע. "הרעיון הוא להקים מרכז אחד שישרת את כל הקופות ביחד", מדווח ווגדן.

ממועצת זכרון יעקב נמסר בתגובה: "מוקדי השירות הרפואיים הם עסקים פרטיים שמנוהלים על בסיס רווחיות כלכלית. למועצה אין סמכות להיכנס לתחום זה או לפעול בשותפות עם גורמים פרטיים. המועצה כן דואגת לכך שיפעל בישוב מוקד של מד"א בעלות שנתית של כרבע מיליון שקלים בשנה, בנוסף לכך רוכשת המועצה בימים אלה (בשיתוף עם רשויות מקומיות נוספות באזור), ניידת זק"א למתן מענה מהיר לאירועים רלוונטיים".

 

 

בדוק גם

ב' מזכרון יעקב (צילום: דובר צה"ל)

תכירו את ב', תושב זכרון יעקב שמסיים קורס חובלים

בשבוע הבא יסתיים קורס חובלים 137, מהקורסים היוקרתיים בצה"ל. זהו קורס ייעודי לקציני הים שאורכו כשנתיים וארבעה …

מועצת זכרון יעקב (צילום: נירית שפאץ)

אין כסף: זכרון יעקב לא תיכנס לתכנית מערכי האכיפה העירוניים

מצבה הכלכלי הגרעוני הקשה של מועצת זכרון יעקב גובה מחיר: ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *