מבזקים
בית / שרון / זכרון יעקב / כדי להפריד צריך להתאחד

כדי להפריד צריך להתאחד

 

"בזכרון יעקב נדבקו בחיידק הקיימות… צריך לחנך את ילדינו לקחת אחריות על הסביבה בה הם חיים" – כך אמרה ראש המחלקה לאיכות הסביבה בזכרון יעקב, טליה מבור, בכנס איכות הסביבה, "זכרון יעקב – רשויות חוצות גבולות לקראת אפס הטמנה", שהתקיים בשבוע  עבר במלון אלמא במושבה.

בכנס השתתפו בין השאר מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר, ראשי רשויות מכל רחבי הארץ, מנהלת מחלקת האשפה במחוז פלנדריה בבלגיה, אן ואנדפוט, ואנשי איכות סביבה הפועלים במשרדי ממשלה וגופים ציבוריים. הכנס, אותו הנחה השחקן משה איבגי, כלל נאומים, הרצאות ושני פאנלים רבי משתתפים.

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר (צילום לירון גורפינקל, מתנ"ס זכרון יעקב)
מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר (צילום: לירון גורפינקל, מתנ"ס זכרון יעקב)

 

בפאנל השני, בהנחיית ראש המכון לחקר השלטון המקומי באוניברסיטת תל אביב והח"כ לשעבר, אופיר פז פינס, לקחו חלק ראש מועצת זכרון יעקב, אלי אבוטבול, ראש מועצת ג'סר א-זרקא, השייח' עמאש מוראד פתחי, ראש מועצת בנימינה~גבעת עדה, פינקי זוארץ, ומנכ"ל רמת הנדיב, הוגו יאן טרגו, שדנו בשיתוף פעולה ביניהם. בין השאר שאל פז פינס מהו חלומם של המשתתפים לאזור. זוארץ אמר: "… החלום שלי זה לחזור חזרה לעבר, שנחל התנינים יזרום, שמחצבה תהפוך לפארק, חיבור בין אנשים לטבע. יש לנו שטח מדהים, קרוב מאוד למרכז והתורפה שלנו היא שאין מספיק מקומות לינה… רק באמצעות שיתוף פעולה נוכל לעשות דברים…".

אבוטבול סיפר על התגייסותם של מועצת זכרון ומועצת חוף הכרמל לסייע לג'סר א-זרקא: "עמאש צלצל אלי וסיפר לי שקשה לו, אז כרמל סלע ואני החלטנו שחמישה אחוזים מהארנונה שישולמו על המרכז המסחרי המשותף העתידי שלנו ושל חוף הכרמל, יילכו לג'סר מבלי שהוא ישקיע שקל אחד, כי אם יהיה לו טוב אז גם לנו יהיה טוב".

בתחילת השבוע אמרה מבור: "המשרד להגנת הסביבה מתכוון לעשות חשיבה מחודשת בנוגע לחשיבות הפרדת הפסולת הרטובה מהפסולת היבשה במקור, מבתי התושבים".

 

 

 

בדוק גם

שירלי עודד והעותרים צילום פרטי

חדרה: התקיים דיון ראשון בעתירה נגד חסימת תושבים בפייסבוק

בית המשפט המחוזי בחיפה דן לראשונה, בשלישי האחרון בעתירה בעניין לחסימת התושבים בפייסבוק שהגישו חברת המועצה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, והתושבים ארז אלגון ואדיר בינימיני. בסיום הדיון חייב בית המשפט את עודד בסכום של 3,500 שקלים הוצאות על העתירה

ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה. גידי אהרונוביץ צילום רותי ברמן

חייו מלאים באור ודמיון

הוא מוסיקאי ופסנתרן מילדות ויש לו אוסף של מעל 5000  דיסקים. גידי אהרונוביץ' לא רוצה שיקשרו אותו עם עיוורים שיושבים בחושך. העולם שלו מלא. יש לו תואר שני והוא מלמד מוסיקה בכפר יונה. הוא רוצה להיות אבא והחלום שלו הוא ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה קלאסית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *