בית / שרון / זכרון יעקב / זכרון יעקב: רגע לפני צום יום כיפור, תורמים דם

זכרון יעקב: רגע לפני צום יום כיפור, תורמים דם

מחר, ערב יום הכיפורים תשע"ו, תיערך בזיכרון יעקב התרמת הדם המסורתית ה-20 במספר, במטרה לסייע ולהקל על המחסור העונתי במלאי הדם של שרותי הדם של מד"א בתקופת החגים.

זה השנה ה-20 שבה יקיימו בזיכרון יעקב את המסורת הזו. במהלך 19 השנים החולפות נאספו במסגרת המבצע המיוחד אלפי מנות דם ששימשו להצלת חייהם של אלפים רבים. התרמות הדם המיוחדות נערכות בזיכרון יעקב מדי שנה הן בערב יום הכיפורים והן ביום הזיכרון לחללי צה"ל.

מר שמעון רדליך, חבר ארגון תורמי הדם, שיוזם מדי שנה את האירוע המרגש, קורא לתושבי זיכרון יעקב והסביבה להצטרף אליו ולחבריו ולהגיע לתרום דם: "דווקא בתקופת החגים, תקופה של חסד ונתינה בין בני האדם, יש חשיבות משמעותית ביותר לתרומת הדם. אני קורא לכולם להגיע ולתרום, ובכך לסייע בהצלת חיים".

התרמת דם  (צילום דוברות מדא)
התרמת דם (צילום דוברות מדא)

כמדי שנה, תיערך בזיכרון יעקב התרמת הדם בערב יום הכיפורים (יום ג', 22.9) בין השעות 08:00 בבוקר ל-14:00 בצהרים. ההתרמה תערך במספר מוקדים, המרכזי שבהם בבר "ההוביט" שבמדרחוב. בנוסף, יוצבו ניידות התרמת דם של מד"א בשכונת השמורה, ברחוב דרך שרה ובפינת המדרחוב (רח' הנדיב). את התורמים הרבים הצפויים להגיע, יקבלו מתרימי הדם משרותי הדם של מד"א.

בערב יום הכיפורים תשע"ה, הותרמו במהלך האירוע 262 מנות דם , שסייעו להצלת חייהם של רבים. במד"א מבקשים מהציבור לבוא ולתרום דם גם בכל רחבי הארץ, מידע על עמדות התרמות דם אשר יוצבו בקניונים, באתרי תיירות, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן לקבל בטלפון 03-5300400 (מענה אנושי) ובטלפון 1-800-400-101 (מענה אלקטרוני).

בנוסף ניתן לקבל מידע באתר מד"א באינטרנט בכתובת http://www.mdais.org/dam, בדף הפייסבוק הרשמי של מד"א http://www.facebook.com/mdaisrael ובאפליקציה של מד"א בסמארטפון.

בדוק גם

ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה. גידי אהרונוביץ צילום רותי ברמן

חייו מלאים באור ודמיון

הוא מוסיקאי ופסנתרן מילדות ויש לו אוסף של מעל 5000  דיסקים. גידי אהרונוביץ' לא רוצה שיקשרו אותו עם עיוורים שיושבים בחושך. העולם שלו מלא. יש לו תואר שני והוא מלמד מוסיקה בכפר יונה. הוא רוצה להיות אבא והחלום שלו הוא ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה קלאסית

"המוות של אבא תפס אותי כמו ילדה עם הרגל באזבסט". סי היימן ואבא נחצ'ה (צילום: מירי נחמיאס)

ממשיכה

הפרידה מאבא נחצ'ה, הגירושים ומעבר הדירה הביאו את סי היימן לחשב מסלול מחדש. בימים אלה היא מגשימה את צוואתו של אביה ויוצאת בשני מופעים: האחד - "שירים מבית אבא", והשני - "רוק'נרול כחול", במלאות 30 שנה ל"גיבור גדול" * בראיון מרגש היא מדברת כמעט על הכל וגם חושפת את מילות השיר שכתבה לאביה בשעותיו האחרונות, ליד מיטתו בבית החולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *