בית / שרון / זכרון יעקב / זכרון יעקב מציינת : 100 שנות ניל"י

זכרון יעקב מציינת : 100 שנות ניל"י

הערב, רביעי,  התקיימה בבית העלמין בזכרון יעקב אזכרה לזכרה של שרה אהרונסון. את התפילות באזכרה נשאו רב המושבה, הרב מרדכי אברמובסקי והרב רפאל מנת. בשל העובדה שהאזכרה התקיימה בסימן 100 שנים למחתרת ניל"י, טקס האזכרה לא הסתיים בבית העלמין, הוא נמשך בטקס מרגש אשר התקיים במוזיאון בית אהרונסון.

הטקס אשר הונחה על ידי דוקטור אבשלום קור, התקיים לכ-250 מוזמנים בלבד, ביניהם גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אשר הודיע כי נבצר ממנו להגיע לטקס ועל כן הוא שלח מילות ברכה.

אזכרה לזכרה. שרה אהרונסון (צילום:Public domain, via Wikimedia Commons )
אזכרה לזכרה. שרה אהרונסון (צילום:Public domain, via Wikimedia Commons )

נכחו בטקס שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, קצין החינוך הראשי, תא"ל אבנר פז-צוק, נשיא התאחדות האיכרים, דובי אמיתי, מנכ"ל המועצה לשימור אתרים, עמרי שלמון, יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, צחי הנגבי, אימו, גאולה כהן אשר לדברי חבר המועצה צחי ברוך, בזכותה מקיימים בשנים האחרונות בזכרון יעקב את האזכרה לזכרה של שרה אהרונסון ועוד.

ברוך מספר: "גאולה כהן נחשבת בזכרון יעקב לרוח החיה מאחורי המסורת של האזכרות לשרה אהרונסון. בזכותה מתקיימת כל המסורת הזו. לפני כמה שנים היא פנתה לראש המועצה ואמרה שלא יכול להיות שבמקום כמו זכרון יעקב עם היסטוריה כזו ואישיות כזו שמתקשרת אליה, לא מתקיים טקס אזכרה מכובד לזכרה. לאחר השיחות עימה הוחלט לשפץ את הקבר של שרה אהרונסון ולגדר אותו וכמובן להתחיל במסורת של אזכרות לזכרה".

 

 

בדוק גם

הרב יצחק יוסף בחדרה (צילום: ש"ס חדרה)

ביקור המרן

גבעת אולגה לבשה חג עם ביקורו של נשיא בית הדין הגדול מרן הרב יצחק יוסף, …

חדוה יחזקאלי והלוח שנחשף (צילום: באדיבות עיריית חדרה)

התגלה הלוח המקורי ששימש כיתה בבית הספר הראשון בחדרה

הלוח נחשף במהלך עבודות השימור של בית הספר אחד העם שנחנך בשנת 1922. יחזקאלי: "זה יהיה אחד ממרכזי המבקרים היפים. עוד יעלו אלינו לרגל ללמוד שימור מהו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *