מבזקים
בית / שרון / זכרון יעקב / זכרון יעקב מציינת : 100 שנות ניל"י

זכרון יעקב מציינת : 100 שנות ניל"י

הערב, רביעי,  התקיימה בבית העלמין בזכרון יעקב אזכרה לזכרה של שרה אהרונסון. את התפילות באזכרה נשאו רב המושבה, הרב מרדכי אברמובסקי והרב רפאל מנת. בשל העובדה שהאזכרה התקיימה בסימן 100 שנים למחתרת ניל"י, טקס האזכרה לא הסתיים בבית העלמין, הוא נמשך בטקס מרגש אשר התקיים במוזיאון בית אהרונסון.

הטקס אשר הונחה על ידי דוקטור אבשלום קור, התקיים לכ-250 מוזמנים בלבד, ביניהם גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אשר הודיע כי נבצר ממנו להגיע לטקס ועל כן הוא שלח מילות ברכה.

אזכרה לזכרה. שרה אהרונסון (צילום:Public domain, via Wikimedia Commons )
אזכרה לזכרה. שרה אהרונסון (צילום:Public domain, via Wikimedia Commons )

נכחו בטקס שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, קצין החינוך הראשי, תא"ל אבנר פז-צוק, נשיא התאחדות האיכרים, דובי אמיתי, מנכ"ל המועצה לשימור אתרים, עמרי שלמון, יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, צחי הנגבי, אימו, גאולה כהן אשר לדברי חבר המועצה צחי ברוך, בזכותה מקיימים בשנים האחרונות בזכרון יעקב את האזכרה לזכרה של שרה אהרונסון ועוד.

ברוך מספר: "גאולה כהן נחשבת בזכרון יעקב לרוח החיה מאחורי המסורת של האזכרות לשרה אהרונסון. בזכותה מתקיימת כל המסורת הזו. לפני כמה שנים היא פנתה לראש המועצה ואמרה שלא יכול להיות שבמקום כמו זכרון יעקב עם היסטוריה כזו ואישיות כזו שמתקשרת אליה, לא מתקיים טקס אזכרה מכובד לזכרה. לאחר השיחות עימה הוחלט לשפץ את הקבר של שרה אהרונסון ולגדר אותו וכמובן להתחיל במסורת של אזכרות לזכרה".

 

 

בדוק גם

שירלי עודד והעותרים צילום פרטי

חדרה: התקיים דיון ראשון בעתירה נגד חסימת תושבים בפייסבוק

בית המשפט המחוזי בחיפה דן לראשונה, בשלישי האחרון בעתירה בעניין לחסימת התושבים בפייסבוק שהגישו חברת המועצה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, והתושבים ארז אלגון ואדיר בינימיני. בסיום הדיון חייב בית המשפט את עודד בסכום של 3,500 שקלים הוצאות על העתירה

ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה. גידי אהרונוביץ צילום רותי ברמן

חייו מלאים באור ודמיון

הוא מוסיקאי ופסנתרן מילדות ויש לו אוסף של מעל 5000  דיסקים. גידי אהרונוביץ' לא רוצה שיקשרו אותו עם עיוורים שיושבים בחושך. העולם שלו מלא. יש לו תואר שני והוא מלמד מוסיקה בכפר יונה. הוא רוצה להיות אבא והחלום שלו הוא ללמד מבוגרים להאזין למוסיקה קלאסית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *