מבזקים
בית / שרון / זכרון יעקב / זכרון יעקב: התושבים מוזמנים לארח בבתיהם את אנשי משלחת "בוקה ראטון"

זכרון יעקב: התושבים מוזמנים לארח בבתיהם את אנשי משלחת "בוקה ראטון"

השותפות המתהווה בין זכרון יעקב לקהילת בוקה ראטון מתקדמת שלב, והתושבים מוזמנים באופן אישי לקחת חלק בכך ולזכות בהזדמנות ליצור קשרים עם יהודים תושבי ארצות הברית הבאים להתארח בארץ. מועצת זכרון יעקב יצאה בפנייה לציבור להצטרף לאירוח ביתי באירוע החגיגי של השקת שותפות "ביחד", עם קהילת בוקה ראטון שבדרום פאלם ביץ' בפלורידה, ארה"ב, המגיעה לזכרון יעקב ב-7.11.

המשלחת מבוקה ראטון בזכרון יעקב ביום העצמאות האחרון, עם זיו דשא (כורע מימין). צילום: ענת קראוס
המשלחת מבוקה ראטון בזכרון יעקב ביום העצמאות האחרון, עם זיו דשא (כורע מימין). צילום: ענת קראוס

"שותפות ביחד" היא פרויקט של הסוכנות היהודית שבו נוצרת שותפות של עיר או מועצה בישראל עם קהילה בחו"ל, במסגרתה מקימים בשני הצדדים צוותי היגוי של מתנדבים מהקהילה, והצוותים מתאחדים לצוות אחד שתפקידו להחליט מדי שנה על פרויקטים משותפים, חברתיים, קהילתיים וחינוכיים, ולבצעם. הקהילה היהודית של בוקה ראטון בחרה בזכרון יעקב מבין ארבע רשויות שהתחרו על המקום בשותפות, לאחר שנציגיה התארחו בזכרון יעקב והתרשמו מהמקום. במהלך השנה האחרונה כבר היו ביקורים וביקורי גומלין בין השותפות, כשבגדול שבהם, בשבוע של יום הזיכרון ויום העצמאות האחרון, באו לזכרון יעקב תלמידי כיתות המקבילות לכיתה ח' מבוקה ראטון וביקרו בבית ספר החורש, קבוצת מבוגרים ביקרו במוזיאון העלייה הראשונה ונפגשו עם ראש מועצת זכרון יעקב, זיו דשא, ועם יו"ר וועדת ההיגוי של השותפות בזכרון יעקב, עודד טמיר. כמו כן ביקרו בני הנוער באותו שבוע בתיכון המושבה ביישוב, וביום העצמאות השתתפו במסיבת התיכון.

האירוע המתוכנן לרגל הההשקה הרשמית של השותפות ב-7.11, "ערב זכרוני", צפוי לכלול הפנינג ססגוני במדרחוב, קונצרט ואירוע פתיחה באולם אלמא, וערב ג'אז מקומי ויין, גם הוא באלמא. חלק מהאירוע יהיה גם אירוח ביתי לארוחת ערב בבתי תושבי זכרון יעקב, 2-4 אורחים מפלורידה לבית. לשם כך פנתה הסוכנות ומועצת זכרון יעקב לתושבים והזמינו אותם להירשם כמארחים דרך הקישור שמצורף להודעה בקבוצות הפייסבוק המקומיות, או דרך המייל של שרון חייט, SHARONC@JADI.COM.

בדוק גם

סטיילינג וחלומות. עדי ריבק שהם צילום גלעד בר שלו

סטיילינג לנשים בלבד

: מי לא רוצה לדעת להתאפר, להתלבש ולכבוש לוק מנצח בחמש דקות? עדי ריבק שהם ושירן מימון עורכות ערב חגיגי במיוחד ליום האישה הבינלאומי על סטיילינג, הומור וקולינריה משובחת. בין לבין פוזלת ריבק לפוליטיקה המקומית, חולמת להקים בית לחיילים בודדים בעיר ומה שבטוח היא תסדר לכן מלתחה לתפארת

נסיעת בכורה על הטרקטור המשופץ. קובי סמסונוב (צילום: הילה אייזינגר)

נשמת הטרקטור

הוא מצא חלקים של טרקטור, בן 60 לערך, שבימיו היפים יותר חרש את שדות רמת הגולן, והחליט להפיח בו חיים. לאחר פרויקט שיפוץ ארוך ומתיש הפכה הגרוטאה לכלי יפהפה שנוסע. ועוד איך נוסע. קובי סמסונוב מקיסריה מאוהב עד כלות בכלי רכב ישנים ומשקיע בהם את מיטב כספו ומרצו, כי אחרי הכל, מה לא עושים בשביל שימור ההיסטוריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *