בית / שרון / זכרון יעקב / זכרון יעקב: התושבים מוזמנים לארח בבתיהם את אנשי משלחת "בוקה ראטון"

זכרון יעקב: התושבים מוזמנים לארח בבתיהם את אנשי משלחת "בוקה ראטון"

השותפות המתהווה בין זכרון יעקב לקהילת בוקה ראטון מתקדמת שלב, והתושבים מוזמנים באופן אישי לקחת חלק בכך ולזכות בהזדמנות ליצור קשרים עם יהודים תושבי ארצות הברית הבאים להתארח בארץ. מועצת זכרון יעקב יצאה בפנייה לציבור להצטרף לאירוח ביתי באירוע החגיגי של השקת שותפות "ביחד", עם קהילת בוקה ראטון שבדרום פאלם ביץ' בפלורידה, ארה"ב, המגיעה לזכרון יעקב ב-7.11.

המשלחת מבוקה ראטון בזכרון יעקב ביום העצמאות האחרון, עם זיו דשא (כורע מימין). צילום: ענת קראוס
המשלחת מבוקה ראטון בזכרון יעקב ביום העצמאות האחרון, עם זיו דשא (כורע מימין). צילום: ענת קראוס

"שותפות ביחד" היא פרויקט של הסוכנות היהודית שבו נוצרת שותפות של עיר או מועצה בישראל עם קהילה בחו"ל, במסגרתה מקימים בשני הצדדים צוותי היגוי של מתנדבים מהקהילה, והצוותים מתאחדים לצוות אחד שתפקידו להחליט מדי שנה על פרויקטים משותפים, חברתיים, קהילתיים וחינוכיים, ולבצעם. הקהילה היהודית של בוקה ראטון בחרה בזכרון יעקב מבין ארבע רשויות שהתחרו על המקום בשותפות, לאחר שנציגיה התארחו בזכרון יעקב והתרשמו מהמקום. במהלך השנה האחרונה כבר היו ביקורים וביקורי גומלין בין השותפות, כשבגדול שבהם, בשבוע של יום הזיכרון ויום העצמאות האחרון, באו לזכרון יעקב תלמידי כיתות המקבילות לכיתה ח' מבוקה ראטון וביקרו בבית ספר החורש, קבוצת מבוגרים ביקרו במוזיאון העלייה הראשונה ונפגשו עם ראש מועצת זכרון יעקב, זיו דשא, ועם יו"ר וועדת ההיגוי של השותפות בזכרון יעקב, עודד טמיר. כמו כן ביקרו בני הנוער באותו שבוע בתיכון המושבה ביישוב, וביום העצמאות השתתפו במסיבת התיכון.

האירוע המתוכנן לרגל הההשקה הרשמית של השותפות ב-7.11, "ערב זכרוני", צפוי לכלול הפנינג ססגוני במדרחוב, קונצרט ואירוע פתיחה באולם אלמא, וערב ג'אז מקומי ויין, גם הוא באלמא. חלק מהאירוע יהיה גם אירוח ביתי לארוחת ערב בבתי תושבי זכרון יעקב, 2-4 אורחים מפלורידה לבית. לשם כך פנתה הסוכנות ומועצת זכרון יעקב לתושבים והזמינו אותם להירשם כמארחים דרך הקישור שמצורף להודעה בקבוצות הפייסבוק המקומיות, או דרך המייל של שרון חייט, SHARONC@JADI.COM.

בדוק גם

מחזמר המלך והעני (צילומים: באדיבות עיריית חדרה)

לא ישעמם לכם בחג: אירועי חנוכה בחדרה והסביבה

הצגות, סדנאות, טיולים ותחרות אחת מיוחדת. בחג חנוכה תקיים עיריית חדרה אירועים רבים לכל שכבות הציבור, חילונים ודתיים, בשיתוף עמותת פנאי העיר, מרכז הפנאי ומורשת ישראל צפו להרבה צבע, אור וכיבוד ואירועים שמעולם לא היו בעיר. גם קיסריה ואור עקיבא יחגגו את חג האורות.

אור חבצלות צילום נורית מוזס

להקת הנעורים אור חבצלות 2017 יופיעו בפסטיבל מחולות בברזיל

200 רקדנים השתתפו ביום ראשון בהופעה מרגשת לקראת נסיעתם של רקדני להקת הנעורים "אור חבצלות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *