מבזקים
בית / שרון / זכרון יעקב / ברחובות שלנו

ברחובות שלנו

מחר בכל זכרון 

יואב, אחד המתנדבים ביחידת ברק זורק לחלל האוויר, רגע לפני שאנחנו עוזבים את תחנת המשטרה, "יש לי פתיח בשבילך: 'ערב יום שישי, אתם יושבים בבית הנחמד שלכם והמלאכים של יחידת ברק שומרים עליכם שם בחוץ'". כולם צוחקים ואני חושבת שזה פתיח מצוין לכתבה שעוסקת בהתנדבות, קהילתיות, סולידריות ומניע נסתר. כן, תיכף תבינו.

אבל קודם קצת רקע. "בסיס האם" של יחידת ברק (ביטחון רב קהילתי) ממוקם בסמוך למועצת זכרון יעקב. שלט קטן. ספסל שלרוב ממוקם בפארקים של קק"ל ושום רמז לעבודה של מתנדבי היחידה שהוקמה לפני כ-13 שנים על ידי השוטר גיא שבח בעקבות מקרים רבים של אלימות ברחבי המושבה וריבוי פריצות לבתים. כיום ישנם כ-25 מתנדבים, "ואנחנו כמהים למתנדבים נוספים", מספר אבי נהרי,מפקד היחידה.

אבי נהרי,חיים לרדו מיחידת ברק זכרון יעקב
אבי נהרי,חיים לרדו מיחידת ברק זכרון יעקב (צילום: שלומי גבאי)

נהרי משמש בבקרים מנהל שיווק בחברה למוצרי אריזה. נשוי ואבא לשני ילדים ( בני 11 ו-13). הסגן שלו, חיים לרדו, המוכר בכינוי ג'ימי, מנהל תחנת מוניות, אבא לארבעה וסבא לשישה נכדים. אני מצטרפת למתנדבי היחידה באחד מימי השבוע. אנחנו יושבים בכניסה ליחידה. אני יושבת בצד. מקשיבה לדוברים, שומעת מקטעי דיווח בקשר, רואה איך מצוותים את החבר'ה לצוותים. כולם הגיעו. נרשמים. שותים קפה (שהביאו מהבית בתורמוס). יש תדרוך. נועלים את הדלת. יוצאים לשטח.

בדוק גם

שפכים לים צילום עצמי

מי ניקוז או ביוב? בכל מקרה מדובר בסכנה בריאותית

בכל שנה פורצים מי ניקוז שחורים המגיעים מן השוק בתחנת השאיבה בחוף קונטיקי. עיריית נתניה …

הסמים שנתפסו במקרר

סוכן סמוי הפיל 40 סוחרי סמים מנהריה וחדרה באמצעות אפליקציה

משטרת ישראל עצרה הבוקר מעל 40 סוחרי סמים, הודות לסוכן סמוי שחדר לתוך אפליקציית הטלגראס וחשף את זהותם ואת פעילותם הפלילית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *