יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / שרון / בנימינה / בנימינה: בגן הסולארי פסולת שווה כסף
שמירה על הסביבה בגן הסולארי בבנימינה (צילום: יח"צ)
שמירה על הסביבה בגן הסולארי בבנימינה (צילום: יח"צ)

בנימינה: בגן הסולארי פסולת שווה כסף

הגן הסולארי בבנימינה – מרכז הדרכה לקיימות ואיכות הסביבה – מוכן לקבל מכל אדם, גוף ציבורי או חברה עסקית תשלום באמצעות פריטי פסולת מהרשימה שלהלן. התעריף: שקל ליחידת פסולת. המוצרים שירכוש הגן יעברו שימוש חוזר וישמשו להרחבת פעילותו לחינוך סביבתי.

במסגרת המבצע אפשר למכור את המוצרים הבאים: בקבוקי ספרייט או 7UP ירוקים 1.5 ליטר שישמשו להקמת קירות ירוקים בבתי ספר ובמוסדות; פנימיות של אופניים שישמשו ליצירת אביזרים לג'אגלינג בסדנאות "ג'אגלינג ממוחזר" בימי הכיף והקייטנות של הגן הסולארי; פקקי שעם שישמשו ליצירת אביזרים לג'אגלינג ולחותמות בסדנאות צבע מהטבע; כיסאות מחשב ישנים ושבורים שהגב שלהם מחובר למושב שישמשו לבניית כיסאות ישיבה נמוכים בגן;

שמירה על הסביבה בגן הסולארי בבנימינה (צילום: יח"צ)
שמירה על הסביבה בגן הסולארי בבנימינה (צילום: יח"צ)

כמו כן ניתן למכור קנווסים ישנים שישמשו לציור חוזר בסדנאות יצירה. המבצע נועד להגביר את המודעות לאפשרויות השימוש בפסולת כמשאב, ובד בבד, למלא את מחסני הגן הסולארי בפסולת איכותית המשמשת באופן קבוע לפעילויות איכות הסביבה.                             המבצע יימשך עד גמר המקום במלאי. יש לתאם מראש תשלום באמצעות פסולת ולקבל אישור המשרד לפריטי הפסולת השונים.

הגן הסולרי הוא מיזם שמטרתו לקדם טכנולוגיות אנרגיה ירוקה, איכות הסביבה וקיימות בקרב הציבור בישראל באמצעות חינוך חווייתי. את הגן ייסד יניב פילדאסט באוגוסט 2009 והוא מנוהל כיום בידי יניב וגורי פילדאסט המתגוררים בו עם ילדיהם. פעילות הגן כוללת הדרכה והפעלה חווייתית לקבוצות בתוך הגן, ימי עיון בנושאים סביבתיים, סדנאות וכן פעילות של הגן הסולרי הנייד ברחבי ישראל.

פעילות הגן מיועדת למשפחות, לתלמידי בתי ספר מכיתות א' עד י"ב, לגני ילדים, קייטנות וקבוצות מאורגנות של סטודנטים, חיילים, תיירים, נוער מחו"ל, מקומות עבודה, גמלאים וקבוצות פרטיות.

בדוק גם

השלם גדול מסכום חלקיו. מתוך ארוחה קהילתית בגן הסולארי בבנימינה. צילום: נגה משל

בואו לאכול

כל משתתף מכין מנה, הכל עולה על השולחן וכולם טועמים מהכל ובין ביס לביס מדברים ומכירים. הטרנד של ארוחות קהילתיות הולך ותופס תאוצה ולא רק בקרב משפחות עם ילדים. "הארוחה הפכה למוקד חברתי. הרבה מחשבות, פעילויות ושיתופי פעולה יוצאים משם"  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *