בית / שרון / אור עקיבא / קלון: שישה חודשי עבודות שירות נגזרו על חבר מועצת אור עקיבא

קלון: שישה חודשי עבודות שירות נגזרו על חבר מועצת אור עקיבא

בית המשפט השלום בחדרה ( בפני כב' השופטת רקפת סגל מוהר) גזר היום (שני) על חבר מועצת עיריית אור עקיבא מיכאל גרוסמן, שישה  חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות , שמונה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים וקנס 7500 שקלים.  בית המשפט  קיבל את עמדת המדינה וקבע כי דבק קלון במעשהו של הנאשם.

בית המשפט השלום בחדרה
בית המשפט השלום בחדרה (צילום: איילת קדם)

באפריל 2011 בסביבות השעה 08:10, נהג גרוסמן ברכבו באור עקיבא, וזאת כשהוא אינו חגור בחגורת בטיחות , בהגיעו לשד'רות הנשיא ויצמן באור עקיבא הבחין בו שוטר ועצר אותו. השוטר הודיע לו כי הוא עומד לרשום לו דו"ח בגלל שנהג ללא חגורת בטיחות. במהלך רישום הדו"ח פנה גרוסמן לשוטר והציע לו שוחד בתמורה לביטול הדו"ח באומרו: "אני חבר מועצת העיר, אל תרשום לי דוח, אני אשלם לך". לאור הצעתו זו, עוכב גרוסמן על ידי השוטר לתחנת המשטרה בחדרה. יצוין כי בחודש יולי אשתקד לאחר שמיעת ראיות בתיק, הורשע גרוסמן בעבירה של מתן שוחד.

השופטת רקפת סגל מוהר ציינה בגזר הדין: " לנוכח העבודה שהנאשם שבפני מחזיק במספר משרות ציבוריות ויש להניח כי יבקש להתמודד על משרות מסוג זה גם בעתיד, נראה כי עלי להכריע בשאלת הקלון בעניינו, בשלב זה. דעתי היא מתוקף תפקידם בחברה השואפת להיות חברה מתוקנת, מוסרית וערכית, יחטאו בתי המשפט לתפקיד זה אם יחוסו על נושאי משרות ציבוריות שכשלו כישלון שדבק בו פגם מוסרי כמו זה הקיים באופן מובנה בעבירת השוחד. לפיכך, עם כל הצער שבדבר ככל שזה נוגע באופן סובייקטיבי אל הנאשם שבפני ולהמשך חייו, דומני כי אין מנוס מן הקביעה כי אכן דבק קלון במעשהו".

בדוק גם

דניאל-מהרט-יושב-על-כסאו-במו

רשימה אתיופית למועצת העיר בראשות דניאל מהרט

הרשימה האתיופית "דור חדש" בראשות חבר המועצה דניאל מהרט תרוץ בבחירות הקרובות תחת השם "מקומי …

שירלי עודד-דורן (צילום: שלומי גבאי)

חדרה: נמחקה הקובלנה הפלילית שהגישה שירלי עודד נגד גנדלמן וסגני ראש העיר

שופט בית משפט השלום בחדרה, אהוד קפלן, הורה למחוק את הקובלנה הפלילית שהגישה חברת המועצה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *