יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / קריות / חדשות קריות / תלמידי בית הספר נעורים למדו לנחות על הירח

תלמידי בית הספר נעורים למדו לנחות על הירח

החברה הישראלית SpaseIL שמשתתפת בתחרות בינלאומית להנחתת חללית על הירח, הגיעה בשבוע שעבר להרצות בפני ילדי שכבת א' בבית הספר נעורים בקרית ביאליק, מתוך מטרה לעורר בהם סקרנות לתחום המדעים והטכנולוגיה.

בסוף שנות השישים של המאה העשרים, לאחר שארצות הברית הנחיתה חללית מאויישת על הירח במסגרת תוכנית אפולו, התעוררה תנועה גדולה של לימודי מדעים וטכנולוגיה שהזניקה את ארצות הברית להיות הראשונה בעולם בכל הנוגע לתחום חקר החלל.

חוקרים את החלל. צילום: אורית בלוך
חוקרים את החלל. צילום: אורית בלוך

הקשר בין החברה לבית הספר נוצר באמצעות חברת וועד ההורים, אורית ספקטור, שגייסה לטובת המיזם את היזם זוהר ליפקוביץ שמכר את חברת אמובי ב-350 מיליון דולר. חברת SpaseIL הכינה יום עיון לתלמידי שכבת א' של בית הספר עם המנהלת מירי בן שושן. נציג החברה, ניצן מורן, מסר כי יום העיון פתח בפני התלמידים את תוכניות החברה ואת עולם החלל. לדבריו, באמצעות התחרות הבינלאומית להגיע לירח, הכוונה היא לעורר בתלמידים כבר מגיל צעיר את הסקרנות לעולם המדעים והטכנולוגיה מתוך תקווה שבעתיד, לפחות חלק מהתלמידים, יוכלו להשתלב בתוכניות החלל של ישראל ולמצב אותה כמעצמה בתחום חקר החלל.

בדוק גם

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *