בית / קריות / חדשות קריות / תלמידי בית הספר נעורים למדו לנחות על הירח

תלמידי בית הספר נעורים למדו לנחות על הירח

החברה הישראלית SpaseIL שמשתתפת בתחרות בינלאומית להנחתת חללית על הירח, הגיעה בשבוע שעבר להרצות בפני ילדי שכבת א' בבית הספר נעורים בקרית ביאליק, מתוך מטרה לעורר בהם סקרנות לתחום המדעים והטכנולוגיה.

בסוף שנות השישים של המאה העשרים, לאחר שארצות הברית הנחיתה חללית מאויישת על הירח במסגרת תוכנית אפולו, התעוררה תנועה גדולה של לימודי מדעים וטכנולוגיה שהזניקה את ארצות הברית להיות הראשונה בעולם בכל הנוגע לתחום חקר החלל.

חוקרים את החלל. צילום: אורית בלוך
חוקרים את החלל. צילום: אורית בלוך

הקשר בין החברה לבית הספר נוצר באמצעות חברת וועד ההורים, אורית ספקטור, שגייסה לטובת המיזם את היזם זוהר ליפקוביץ שמכר את חברת אמובי ב-350 מיליון דולר. חברת SpaseIL הכינה יום עיון לתלמידי שכבת א' של בית הספר עם המנהלת מירי בן שושן. נציג החברה, ניצן מורן, מסר כי יום העיון פתח בפני התלמידים את תוכניות החברה ואת עולם החלל. לדבריו, באמצעות התחרות הבינלאומית להגיע לירח, הכוונה היא לעורר בתלמידים כבר מגיל צעיר את הסקרנות לעולם המדעים והטכנולוגיה מתוך תקווה שבעתיד, לפחות חלק מהתלמידים, יוכלו להשתלב בתוכניות החלל של ישראל ולמצב אותה כמעצמה בתחום חקר החלל.

בדוק גם

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

ציקי אבישר מכריז על התמודדות לראשות קרית מוצקין. צילום: דורון גולן

ציקי אבישר: "המטרה שלי להשיב לתושבים את תחושת ניקיון הכפיים"

אבישר הכריז ביום חמישי בבית נגלר בקרית חיים על התמודדות לראשות עיריית קרית מוצקין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *