מבזקים
בית / קריות / ספורט קריות / תוכנית אב לתחום הספורט בקרית אתא

תוכנית אב לתחום הספורט בקרית אתא

עיריית קרית אתא נערכת להכנת תכנית אב לספורט, כחלק מתוכנית הפיתוח העירונית והנגשת הנושא לכלל האוכלוסיה, תוך התאמתו לצרכי התושבים.

עם התפתחות העיר והגידול העתידי במספר התושבים הוחלט על הכנת תוכנית אב אסטרטגית ורב שנתית התואמת את הנחיות משרד הספורט, לשנים 2015 – 2025.

תכנית האב היישובית לספורט, נועדה לחולל שינוי על ידי תכנון מושכל של כלל פעילות ומשאבי הספורט והחינוך הגופני בעיר. ריכוז המידע והתכנון, יאפשר מיפוי וראייה רחבה וכוללת של מצב הספורט בעיר, הצרכים, היעדים ואפשרויות התכנון והיישום. המטרה העירית העומדת בבסיס התכנית הינה הגדלת פעילות הספורט בעיר ,כך שבשנים הבאות מס' התושבים אשר יעסקו במגוון תחומי ספורט ילך ויגדל.

יעקב פרץ. צילום: עיריית קרית אתא
יעקב פרץ. צילום: עיריית קרית אתא

התוכנית הייחודית והמקיפה תכלול פיתוח תכניות בתחום הספורט העממי והתחרותי כולל הקמת מבני ספורט בעיר, מתקני ספורט, קידום ענפי הספורט השונים ומגוון הפעילויות הספורטיביות במסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות כמו גם קיום אירועי ספורט, תוך המשך עידוד אורח החיים הבריא והמקיים בקרב תושבי העיר.

במסגרת התכנית בוצע סקר צרכים מקיף הכולל בקשות וציפיות של תושבי העיר לקידום הספורט העממי וההישגי וקידום אורח חיים בריא ופעיל. במקביל הוקמו ועדות היגוי מרכזיות אשר ירכזו את הנתונים ויגדירו יעדים ומטרות.

ראש עיריית קרית אתא יעקב פרץ: "התוכנית מעניקה לרשות את הכלים  להמשיך ולפעול באופן מסודר תוך ארגון יעיל של מערך אספקת שירותי ספורט ופנאי לתושבים כחלק מהשירותים העירוניים הניתנים לתושב. התוכנית מבוססת על שיתוף הציבור ואיתור ציפיותיו בתחום הפעילות הגופנית והספורט במטרה לתת מענה מיטבי לתושב גם בתחום הספורט".

בדוק גם

שודרג בהשקעה כוללת של כ-3 מיליון שקלים. תיכון רבין (צילום ארכיון: אפרת פראנק)

קרית ים: שחמט לכיתות ב', דיפלומטיה בתיכונים

ראש העירייה, דוד אבן צור, הוציא לפועל מהלך של תוכנית אב לחינוך שתיתן מענה לשינויים הדמוגרפיים והצמיחה של העיר. כיתות א' יכילו לכל היותר 34 תלמידים בכיתה

צבעוני וססגוני. בית הספר קדימה בקרית ביאליק (צילום: דוברות העירייה)

קרית ביאליק: 14 אלף שקלים השקעה בתלמיד

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, העיר נמצאת במקום הראשון בין העיריות בהשקעה לתלמיד. עלייה דרמטית נרשמה לאורך השנים גם בהישגי התלמידים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *