יום רביעי , ינואר 16 2019
בית / קריות / שירות ייחודי בכללית חוסך אשפוזים לחולי לב
ירון הלמן
דוקטור ירון הלמן. צילום: דוד חורש, דוברות קופ"ח כללית

שירות ייחודי בכללית חוסך אשפוזים לחולי לב

אי ספיקת לב היא מחלה קשה, הפוגעת מאוד באיכות החיים ומאופיינת בפניות רבות ונשנות לחדר המיון ובאשפוזים חוזרים. מניעת החמרה של המחלה ואיזון מצב החולה, מותנים בהיצמדות החולה להנחיות הטיפוליות והקפדה על אורח חיים המותאם למצבו. כמענה לכל אלה, פותח בכללית במרחב חיפה וגליל מערבי שירות משולב בין מרפאות הקהילה, המרכז הרפואי לין ובית החולים וכרמל. המערך, הפועל במתכונת ייחודית בארץ, מעניק לחולים מעטפת טיפול ייחודית וליווי על ידי צוות משולב בית חולים_קהילה, שמלווה אותם ברצף טיפולי מיטבי. 

לניהול השירות האיכותי הזה התמנה לאחרונה ד"ר ירון הלמן, מומחה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה, שהגיע לכללית בחיפה מבית החולים הדסה עין כרם. ד"ר הלמן רואה חשיבות רבה בשילוב הייחודי בין בית החולים והקהילה. לדבריו, רוב החולים באי ספיקת הלב מטופלים מרבית הזמן על ידי צוותי הרפואה בקהילה ומגיעים לבית החולים רק במצבי קיצון.
במרפאת אי ספיקת לב, הפועלת במרכז הרפואי לין ובראשה עומד ד"ר הלמן, פועל צוות משותף של קהילה_בית חולים, כך שרצף הטיפולים הוא הדדי ודו סטרי. לעיתים, הוא מתחיל במרפאה בלין ולעיתים בבית החולים, אך תמיד אותו הצוות מלווה את המטופל ומכיר אותו בכל שלבי מחלתו. גם המטופל רגוע יותר כשהוא פוגש בצוות המוכר לו, בכל צומתי הטיפול בו.
ד"ר הלמן: "חלק ניכר מהטיפול ניתן כיום בקהילה. באפשרותנו לתת, גם לחולים הקשים, טיפול תרופתי אינטנסיבי, כולל מתן תרופות בעירוי ותרופות הדורשות ניטור תכוף של מדדים ובדיקות דם במרכז הרפואי לין, ללא צורך באשפוז.  בדרך זו, אנו חוסכים למטופל את הצורך להגיע לבית החולים ומפחיתים גם את הסיכון שבחשיפתו לזיהומים צולבים. חוויית הטיפול בקהילה בדרך כלל נעימה וידידותית יותר וכך אנו גם מפנים מקום וכוח אדם בבית החולים לאותן פעולות שאכן מחייבות תנאי אשפוז בבית החולים".

ירון הלמן
טיפול אינטנסיבי. ד"ר הלמן [צילום: דוד חורש, דוברות כללית]

בדוק גם

רן שוסטרמן (צילום: כפיר דדון

חקלאי מהגליל המערבי מתמודד לכנסת: "החקלאות נמחקה מהציונות"

רן שוסטרמן תושב מושב לימן, איש ההתיישבות העובדת וחבר מפלגת העבודה, הכריז ביום רביעי על התמודדותו בפריימריז …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *