בית / קריות / חדשות קריות / נחשף צובר גז בישול פיראטי שהוסתר בתוך משאית

נחשף צובר גז בישול פיראטי שהוסתר בתוך משאית

היום (שני) הותר לפרסום, כי בתחילת החודש נחשפה בקרית מוצקין עמדה ניידת למילוי גפ"מ – גז פחמימני מעובה (גז בישול) באופן פיראטי, שהוסתרה בתוך משאית.

בעקבות מידע מוקדם, מפקחי מינהל הדלק והגז איתרו ברחוב ז'בוטינסקי בקריית מוצקין, משאית שחנתה בחניון במרכז שכונת מגורים בעיר ובארגז בתוכה התגלה צובר הגז תחת שקיות הסוואה רבות שהכילו נסורת עץ. מדובר בגז שאוחסן בניגוד לנהלים ולהוראות הבטיחות, ללא המצאות ציוד לכיבוי אש כנדרש. פיצוץ אפשרי של צובר הגז במשאית היה מוביל לפגיעה קשה בחיי אדם ורכוש ברדיוס של עד כ-700 מטרים מאזור חנית המשאית.

משטרת ישראל ליוותה את הפשיטה ועיכבה את נהג המשאית לחקירה, בעוד שמפקח המשרד הוביל את המשאית ואת צובר הגז שבתוכה לבדיקה במתקן אחסון.

ראש אגף פיקוח ובטיחות בגז במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, מהנדס אפרים צעידי ציין, כי מדובר בסכנת נפשות ורכב כזה עלול לגרום לאסון, ועוד יותר כאשר המיכל מוקף בחומר בערה (נסורת). הוא הדגיש כי אחזקת מכלי גפ"מ באופן מאולתר עלולה לסכן את המעורבים במעשה וכן את הנמצאים בקרבתם. במשרד קוראים לציבור לגלות ערנות בשימוש במכלי גפ"מ שאינם תקינים ולהתקשר אך ורק עם ספק גז מורשה, מבין אלו המופיעים ברשימת ספקי הגז המורשים בישראל.

צילומים: מפקחי מינהל הגז, משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים

בדוק גם

ציקי אבישר מכריז על התמודדות לראשות קרית מוצקין. צילום: דורון גולן

ציקי אבישר: "המטרה שלי להשיב לתושבים את תחושת ניקיון הכפיים"

אבישר הכריז ביום חמישי בבית נגלר בקרית חיים על התמודדות לראשות עיריית קרית מוצקין

מתנה לרכב. צילום: רוח חדשה במוצקין

הפסד לצורי: ועדת הבחירות אישרה לציקי לחלק צלונים עם תמונתו

ועדת הבחירות האזורית חיפה החליטה כי הצלונים לחלונות מכוניות שחולקו על ידי תנועת רוח חדשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *