יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / קריות / חדשות קריות / נחשף צובר גז בישול פיראטי שהוסתר בתוך משאית

נחשף צובר גז בישול פיראטי שהוסתר בתוך משאית

היום (שני) הותר לפרסום, כי בתחילת החודש נחשפה בקרית מוצקין עמדה ניידת למילוי גפ"מ – גז פחמימני מעובה (גז בישול) באופן פיראטי, שהוסתרה בתוך משאית.

בעקבות מידע מוקדם, מפקחי מינהל הדלק והגז איתרו ברחוב ז'בוטינסקי בקריית מוצקין, משאית שחנתה בחניון במרכז שכונת מגורים בעיר ובארגז בתוכה התגלה צובר הגז תחת שקיות הסוואה רבות שהכילו נסורת עץ. מדובר בגז שאוחסן בניגוד לנהלים ולהוראות הבטיחות, ללא המצאות ציוד לכיבוי אש כנדרש. פיצוץ אפשרי של צובר הגז במשאית היה מוביל לפגיעה קשה בחיי אדם ורכוש ברדיוס של עד כ-700 מטרים מאזור חנית המשאית.

משטרת ישראל ליוותה את הפשיטה ועיכבה את נהג המשאית לחקירה, בעוד שמפקח המשרד הוביל את המשאית ואת צובר הגז שבתוכה לבדיקה במתקן אחסון.

ראש אגף פיקוח ובטיחות בגז במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, מהנדס אפרים צעידי ציין, כי מדובר בסכנת נפשות ורכב כזה עלול לגרום לאסון, ועוד יותר כאשר המיכל מוקף בחומר בערה (נסורת). הוא הדגיש כי אחזקת מכלי גפ"מ באופן מאולתר עלולה לסכן את המעורבים במעשה וכן את הנמצאים בקרבתם. במשרד קוראים לציבור לגלות ערנות בשימוש במכלי גפ"מ שאינם תקינים ולהתקשר אך ורק עם ספק גז מורשה, מבין אלו המופיעים ברשימת ספקי הגז המורשים בישראל.

צילומים: מפקחי מינהל הגז, משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים

בדוק גם

"מפלצת סלים". חבייר קרטר צילום: מכבי מוצקין

מכבי מוצקין: דשון פרימן אאוט, חבייר קרטר אין

שבועיים וחצי לפני תחילת משחקי הליגה הלאומית בכדורסל שלחה הנהלת מכבי קרית מוצקין את הזר דשון פרימן הביתה והביאה במקומו זר חדש – חבייר קרטר

יגאל פדידה (צילום ארכיון קרית מוצקין)

כתב אישום יוגש נגד יגאל פדידה, תיק החקירה נגד צורי נסגר

פרקליטות מחוז חיפה החליטה, היום (חמישי), להגיש כתבי אישום בכפוף לשימוע, בפרשת החי פארק בקרית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *