מבזקים
בית / קריות / קהילה קריות / נגישות קהילתית

נגישות קהילתית

יום עיון נערך אתמול (ראשון) לעובדי עיריית קרית מוצקין בשיתוף עמותת נגישות ישראל ואגף הרווחה. במסגרת הסדנא עברו המשתתפים הרצאה שכללה היכרות עם מושגי היסוד מתוך עולם הנגישות, נגישות פיזית ונגישות השירות, היכרות מעמיקה עם חוקי הנגישות הנוגעים למוסדות החינוך השונים וכיצד ניתן לקיים את התקנות, החוקים וערכי הנגישות באופן עצמאי.

בהמשך היום התחלקו המשתתפים לקבוצות ועברו בין תחנות שונות, והתנסו בסוגי המוגבלות, החל מהתמודדות עם מסלול מכשולים על כיסאות גלגלים, התניידות והתמצאות בשטח מתנ"ס 'אלי כהן' אשר בו התקיים המיזם על מאפייניו נגישותיהם היכרות והתנסות בעולמם של כבדי השמיעה, האנשים עם הלקויות הקוגניטיביות והעיוורים. במקביל, זכו המשתתפים להכיר בכל תחנה, מדריך עם מוגבלות, ששיתף את המשתתפים בעולמו הפרטי, חוויותיו, קשיו והצלחותיו.

מנהלי עמותת נגישות ישראל בצפון, ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב שהעבירו את הסדנאות סיכמו: "היום היווה המשך לקשר האמיץ שנוצר במהלך השנים הללו בין העמותה ומתנדביה לבין ראש העירייה חיים צורי, מהנדס העיר, רוני טובי ומנהל אגף החינוך, אייל אורן. קשר שהניב הנגשה פיזית מרשימה בעיר ותנופת הסברה במערכת החינוך".

יום נגישות במוצקין
קשר אמיתי. יום נגישות במוצקין (צילום: דוברות עיריית מוצקין)

בדוק גם

אלמוג ברק (צילום: יניב לני)

הברק היכה ביבנה

אחרי ארבעה הפסדים רצופים, כולם מול קבוצות מצמרת טבלת הליגה הלאומית בכדורסל, יצאה ביום שלישי …

סער הראל וחיים צורי. צילום: דוברות העירייה

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך סייר בקרית מוצקין

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, ביקר השבוע בקריית מוצקין עם צוותו, נפגש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *