בית / קריות / חדשות קריות / תלמידת כיתה ג' תרמה את צמתה לילדות חולות סרטן

תלמידת כיתה ג' תרמה את צמתה לילדות חולות סרטן

לפני מספר חודשים צפתה מיה דביר, תלמידת כיתה ג' בבית הספר קוראצ'ק בקרית מוצקין, בכתבה בטלוויזיה על ילדות ונערות שתורמות את שיערן לטובת ילדות חולות סרטן ומיד ידעה – גם היא רוצה.

"היה לי שיער ארוך, עד הטוסיק, וחשבתי שזה יהיה מעשה טוב לשמח ילדות שחולות בסרטן ואין להן שיער כמו שלי", סיפרה מיה, "דודה שלי, אחות של אבא, נפטרה מסרטן עוד לפני שנולדתי, ואני חושבת שמאוד חשוב לעזור לילדות ונשים שחולות. אמרתי לאמא שאני רוצה לתרום את השיער שלי והיא ישר הסכימה. אני מדמיינת לי שהילדה שתקבל פיאה שעשויה מהשיער שלי, תלבש שמלה יפה ותיראה כמו נסיכה מהאגדות".

בערב חג השבועות נכנסה מיה עם אמה, ד"ר ורד דביר, רופאה מרדימה מבית החולים רמב"ם, למספרה וביקשה להסתפר. "לא היה שום רגע של חרטה או היסוס", מספרת האם ד"ר דביר, "האמת היא שמיה ביקשה לתרום את השיער כבר לפני מספר חודשים, אבל לא מצאתי זמן ללכת איתה, עד יום שני לפני החג. אלא שרוב המספרות סגורות ביום שני, וכשהגענו למספרה וראינו שהיא סגורה, מיה מאוד התאכזבה. הבטחתי לה שנעשה את זה למחרת בבוקר, וזה מה שעשינו. מרגע שהיא החליטה לתרום את השיער שלה, היא היתה שלמה לגמרי עם ההחלטה. היא ילדה בוגרת, אבל חששתי שהיא תתאכזב אחרי התספורת, כי בכל זאת היה לה שיער מאוד ארוך, ולמעט גזירת קצוות היא אף פעם לא הסתפרה. אבל זה ממש לא קרה, היא מרוצה מאוד מהקארה שעשו לה ומאוד גאה במעשה שלה".

מיה דביר
מיה דביר (צילום: עצמי)

השיער שנגזר נקלע לצמה ארוכה ונשלח במעטפה לעמותת זכרון מנחם, שעוסקת בין השאר באיסוף שיער עבור פיאות לבנות ונשים חולות בסרטן. "אבא שלה, אני ובכלל כל המשפחה המורחבת גאים מאוד במיה. זה לא מובן מאליו שילדה קמה בבוקר ורוצה לתרום את השיער שלה כדי לשמח ילדה חולה". ד"ר דביר מספרת כי לאחר חג השבועות חזרה מיה לכיתה עם התספורת הקצרה ועוררה לא מעט תגובות. "סיפרנו למורה שלה ולחברים שהיא תרמה את השיער וכמובן כולם התפעלו ממנה. עכשיו חלק מהחברות שלה גם רוצות לתרום, וזה דבר בעיני דבר נפלא".

בדוק גם

כוויות ברגליים. צילום מתוך תיק התביעה

תביעה נגד גן ילדים שבו תינוק ניכווה ממים רותחים ברגליו

לבית משפט השלום בקריות הוגש כתב תביעה נגד גן ילדים פרטי בקריות בעקבות מקרה שבו …

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *