יום שישי , ינואר 18 2019
בית / קריות / חדשות קריות / הציוני החדש
ציקי אבישר
ציקי אבישר (צילום: אפרת פראנק)

הציוני החדש

ציקי אבישר
ציקי אבישר (צילום: אפרת פראנק)

מחר ב"הד הקריות"

במהלך חודש ספטמבר יעזוב ציקי אבישר את תפקידו כמנהל אגף תד"י בעיריית קרית מוצקין, לטובת תפקיד מנכ"ל עמותת "מעבר לקשת- התנועה הציונית", ארגון בינלאומי ציוני. בגדול, בתפקיד החדש הוא יידרש לדברר את הציונות החדשה ליהודי העולם, במטרה לחדש את הקשר בין יהודי התפוצות לבין מדינת  ישראל ובינם לבין עצמם.

אבישר, בן 36, נולד בירושלים ועד התיכון עבר ילדות ירושלמית רגילה, אם יש דבר כזה. בגיל 12 נפטר אביו. בצבא היה סגן מפקד דבורה בחיל הים ולאחר שהשתחרר היה קצין המודיעין של בית המשפט העליון. לאחר כמה שנים, התמנה להיות יועצו של סגן שר התמ"ת דאז אלי אפללו. כשאפללו פרש עם ראש הממשלה אריאל שרון ז"ל כדי להקים את מפלגת קדימה, מתוקף תפקידו, לקח חלק בתהליך הקמת מפלגת קדימה, לרבות השתתפות בכמה מהפגישות המכוננות שקדמו להקמת המפלגה. לימים הקים אבישר גם את אתר האינטרנט של נבחרי קדימה ופעילי השטח, אתר עצמאי, ובמקביל את בית התוכנה סקייטק שפועל עד היום בירושלים. כשאפללו מונה להיות שר הקליטה, מונה אבישר לתפקיד יועצו הבכיר, בעוד החברה שלו נתנה שירותי ייעוץ לקשת רחבה של פוליטיקאים, בהם חיים רמון, ציפי לבני, גדעון עזרא ז"ל, זאביק בוים ז"ל ועוד.

"לעבוד עם חיים צורי זו עבודה מאתגרת, כי הוא אדם שחי את העיר 24 שעות
ביממה. מי שרוצה לעבוד איתו, צריך לקחת בחשבון שיחות טלפון בשתיים או
שלוש לפנות בוקר. הוא צנטרליסט וקשוח. הוא לא הקשוח ביותר שפגשתי, אבל
בהחלט בחמישייה הפותחת"

"מה שקורה היום בעולם היהודי, הוא שרוב הציבור היהודי בישראל והציבור
הציוני יהודי בתפוצות, לא מכיר שום דבר על הקונגרס הציוני, או הפדרציות
הציוניות, מהטעם הפשוט שהפדרציות הפכו להיות בלתי רלוונטיות לרוב היהודים
בעולם"

בדוק גם

לנה (ג'וי ריגר) היא נערה בת 16 שכל מה שהיא רוצה זה לברוח לתל אביב ולהתחיל לחיות (צילום: דמיאן דופרן)

הבתולה של קרית ים: עכשיו הסרט

בקיץ 2009 כיכבה קרית ים בכותרות של התקשורת העולמית. היה זה לאחר שדובר העירייה הוציא הודעה לעיתונות, כי דייגים בחוף הצפוני ראו בתולת ים וכי העירייה מציעה פרס של מיליון דולר למי שיביא תיעוד שלה. הבתולה, מיותר לציין, מעולם לא נמצאה * בשבוע שעבר, כמעט 10 שנים אחרי, יצא לאקרנים הסרט "אין בתולות בקריות", המבוסס על האגדה האורבנית

תגובה אחת

  1. אבידה למוצקין. אחד האיכותיים בעירייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *