מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / קרית ים: שריפה פרצה ברב קומות בשכונת פסגות ים

קרית ים: שריפה פרצה ברב קומות בשכונת פסגות ים

שריפה ברבי קומות בקרית ים (צילום חטיבת דוברות המשטרה)
שריפה ברבי קומות בקרית ים (צילום חטיבת דוברות המשטרה)

חמישה צוותי לוחמי אש בסיוע סולם גבהים ובראשותו של טפסר משנה שלום לוי, מפקד המשמרת התורנית פעלו לכיבוי שריפה שפרצה בדירת מגורים בקומה 13 והאחרונה ברחוב החבצלת בשכונת פסגות ים אשר בקרית ים. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

בתחילה היה קיים חשש להימצאות אפשרית של לכודים בדירה הבוערת אולם סריקה מדוקדקת במקביל למאמצי הכיבוי שללה זאת. מתברר כי בעלי הדירה, אשר שהו בביתם בעת פרוץ השריפה ניסו לכבותה עוד בראשיתה אך ללא הועיל ומשלא עלה בידם מילטו עצמם מהדירה עוד טרם הגעת הכוחות.

יצוין כי בקומה גבוהה שכזו מתקיים משטר רוחות אשר מלבה בנקל את הבעירה. בעיה נוספת בה נתקלו לוחמי האש הייתה טפטוף חומרים בעירים דרך מסתורי הכביסה אשר איים לגרום להתפשטותה של השריפה אל עבר דירות נוספות.

מכיבוי אש מחוז חוף נמסר: "שריפה בבניין שכזה מהווה אתגר לא מבוטל בעבור לוחמי האש וזאת ממספר סיבות: כמות האנשים המאכלסים אותו, הצורך לקבל לחצי מים מתאימים בקומות הגבוהות. על כל 10 מטרים בגובה מתקיים איבוד לחץ של 1 אטמוספירה, הצורך להעלות ציוד ואמצעים כאשר המעלית יוצאת מכלל שימוש, משטר הרוחות בקומות העליונות וכדומה.

גם הפעם, דומה כי לוחמי ומפקדי תחנת חיפה עמדו באתגר והאירוע הסתיים ללא נפגעים. חוקר שריפות מטעם רשות הכבאות יצא לזירה על מנת לברר את הסיבות לפרוץ השריפה".

 

בדוק גם

חנוכת בית כנסת אהבת ישראל. צילום: מאיר אלמלם

בית כנסת קהילתי חדש נחנך בקרית מוצקין

בית הכנסת הקהילתי "אהבת ישראל" על שם הבבא סאלי זצ"ל, נחנך השבוע בקרית מוצקין בעלות …

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קרית ביאליק (צילום: דורון גולן)

המצפון של דוקורסקי, הסירוב של הפולנים

ראש העיר קריית ביאליק טס עם משלחת תלמידי אורט לעיר רדומסקו בפולין אך דחה את בקשת הפולנים לשנות את נאומו כחלק מהמסע  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *