בית / קריות / נדל"ן קריות / קרית ים: סטודנטים מהטכניון ייקחו חלק בפרויקט התחדשות עירונית

קרית ים: סטודנטים מהטכניון ייקחו חלק בפרויקט התחדשות עירונית

מאות סטודנטים לאדריכלות נוף, עיצוב עירוני ובינוי ערים מהטכניון, כבשו בשבועות האחרונים את רחובות קרית ים. הסטודנטים מתרוצצים ומראיינים את התושבים, כחלק מפרויקט הגמר שלהם להציע פתרונות לחידוש העיר. חברי הקבוצה, כולם תלמידי שנה ג' וד' בפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון, ובשיתוף החממה החברתית של הטכניון, התבקשו להציע פתרונות לחידוש עירוני בכלל וחידוש המגורים בפרט, בחמישה מוקדים בעיר.

לפרויקט גוון חברתי מובהק ומודעות שהאדריכלים לעתיד, ידרשו לתת פתרון לבינוי ולתשתיות עירוניות קיימות שנדרש לשפרם. הסטודנטים יצאו והקימו פינות התייעצות עם התושבים, במטרה לבנות יחד פרוגרמה ולהבין בשיחות אישיות ורגישות את צרכי התושבים מהשטח, ללמוד על הקשיים שעימם הם מתמודדים, כדוגמת נגישות בניין ללא מעלית לאוכלוסייה מזדקנת, מבנים ללא ממ"ד. מצד שני, על הסטודנטים להבין גם את האטרקטיביות של עיר בעלת קנה מידה אנושי, נגישות תחבורתית, חינוך מעולה וחוף ים.

את התוצאות יציגו הסטודנטים, לא רק בפני המורים והמרצים שלהם, אלא גם בפני פרנסי העיר ויתכן מאוד שחלק משיעורי הבית האלה יהפכו בעתיד הלא רחוק לפרויקט שיפוץ אמתי בשטח.

 

סטודנטים לאדריכלות בקרית ים
סטודנטים לאדריכלות בסיור קרית ים (צילום באדיבות העירייה)

בדוק גם

עם הפנים לעתיד. שכונת אג"ש הדמיה: באדיבות עיריית קרית ים

הוועדה המחוזית חיפה הפקידה תוכנית מתאר כוללנית קרית ים

התוכנית כוללת תוספת של  13 אלף יחידות דיור להיקף אוכלוסייה של  58 אלף תושבים

פרויקט & קרית ביאליק של גיא ודורון לוי - נאות אפק

לראשונה בקרית ביאליק: דירות מהשוק החופשי יצטרפו להגרלת מחיר למשתכן

חברת "גיא ודורון לוי " תעניק הנחה של עד 200 אלף שקל על דירות מהשוק החופשי בשכונת נאות אפק. דירות 3 חדרים בפרויקט " אנד קרית ביאליק " ימכרו ב 855 אלף שקלים בלבד  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *