יום שלישי , ינואר 22 2019
בית / קריות / בחירות מקומיות בקריות / צעירים פלוס: קבוצת צעירים מקרית ים תתמודד למועצת העיר
אמיר ווסקו
מדובר בסיפור אישי הנוגע לכל תושבי הקריה. אמיר ווסקו (צילום: ליחן שיינפלד)

צעירים פלוס: קבוצת צעירים מקרית ים תתמודד למועצת העיר

"יש הגירה שלילית של צעירים ואין ייצוג של צעירים במועצת העיר של קרית ים, שיקבלו החלטות כלכליות ~ חברתיות והגיע הזמן. אנחנו הקריה היחידה שנשארה בלי ייצוג של צעירים. אני לא מכיר חבר מועצה שרץ על הסקטור של צעירים וזה לא למען כותרת בעיתון".

אמיר ווסקו
מדובר בסיפור אישי הנוגע לכל תושבי הקריה. אמיר ווסקו (צילום: ליחן שיינפלד)

ארבעה חודשים ליריית הפתיחה לבחירות המוניציפליות והסנונית הראשונה מגיעה מתושבי קרית ים. את הדברים אומר השבוע אמיר ווסקו, יליד קרית ים שהחליט להקים את הכפפה ולהקים סיעה בשם צעירים פלוס שתרוץ למועצת בעיר.

ווסקו (25), מסיים בימים אלו את לימודיו לתואר ראשון בתקשורת במכללת עמק יזרעאל וכיהן סגן יו"ר אגודת הסטודנטים. מגבש את צעירי העיר למען המטרה ולשם כך לדבריו הוקמה הקבוצה בעיר. בין יתר תפקידיו הוא גם דובר של "קרן ליאור בוקר" שהוקמה לזכרו של קצין המחוז הצפוני של המשטרה באסון הכרמל.

החברים בקבוצה שהחליטו להיכנס לעשייה הציבורית בעיר. הסיעה תקרא צעירים פלוס שהרעיון המרכזי הוא לשים פלוס על קרית ים ולהשאיר את הצעירים בעיר. "צעירים פלוס" מתכוונים להתמקד בעיקר בנושא ההגירה השלילית של צעירים מהעיר, הנובעת לדעתם ממחסור חמור במקומות תעסוקה איכותיים באזור.

 

חברי קבוצת צעירים פלוס קרית ים
ממשיכים להצטרף. חברי קבוצת צעירים פלוס (צילום: מיכאל רוזנברג)

ווסקו: "צעירים רבים המסיימים את שירותם הצבאי ואת לימודיהם האקדמיים, נאלצים לנדוד למחוזות רחוקים, בכדי לממש את הפוטנציאל המקצועי והאישי שלהם. מדובר בסיפור אישי הנוגע לכל תושבי הקריה, מהסיבה הפשוטה כי לכולנו בן משפחה שבחר לעזוב את העיר מאותן הסיבות שצוינו"

הרעיון התעורר סביב הרצון לייצג צעירים בצורה משמעותית במגוון נושאים העומדים על סדר היום ולהשפיע בהחלטות העולות לדיון, כך שייטיבו עם כלל תושבי הקריה ככל הניתן כמו גם להיות ערים לדרישותיהם ולמצוקותיהם. נושאים אלו ועוד רבים אחרים, דחקו בצעירים להוסיף "פלוס" גדול לקריית ים אל חברי הקבוצה המתרחבת, ממשיכים להצטרף מגוון רחב של תומכים בהם אנשי עסקים, יזמים צעירים, מנהיגי סטודנטים, עורכי דין ובעיקר צעירים שאכפת להם מהעיר.

חברי "צעירים פלוס", הוסיפו כי , "ללא שינוי מגמה, תישאר קריית ים עם כיכרות פרחוניות, ערוגות מטופחות ועמודי תאורה מהודרים". כמו כן, הם דורשים לנצל את המשאבים בצורה טובה ויעילה יותר מאחר ואינם מנוצלים כראוי לדבריהם. חברי הקבוצה בטוחים כי השיפור המיוחל יקרה אך ורק על ידי השפעה אמתית על תהליכי קבלת ההחלטות ולכן בכוונתם להתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר.

בדוק גם

ראש העירייה מסרב לשתף פעולה. אור כהן
(צילום: תום עזריה)

פרסום ראשון: אור כהן ואורנה שטרקמן עברו לאופוזיציה

בישיבת מועצת העיר שהתקיימה הערב (שלישי) בנהריה הודיעו חברי מועצת העיר מסיעת הצעירים; סגן ראש …

3 תגובות

  1. עידן לב

    גברת ריקי ואדון קרייתי הנכבדים, לכל אדם בגיר במציאות של היום יש את הבעיות שלו, תתפלאי ריקי כמה הבנה לכאב ולצורכי הזולת יש לצעירים של היום (לעיתים יותר מלמבוגרים!), תנועת ״צעירים פלוס – קרית ים״ באה לקדם את כל מה שחשוב לכלל תושבי העיר קרית ים ולא רק לצעיריה, קרייתי, אכן הבעיות הן גם ברמה הארצית אבל השינוי מתחיל בקטן – בערים ואז בכל הארץ!, אני מזמין את שניכם להצטרף לעמוד הרשמי של התנועה בפייסבוק (צעירים פלוס – קרית ים) ולעקוב אחרי פעילויותיה של התנועה ולהיווכח באמיתות דבריי בעתיד,
    גילוי נאות: אני דובר התנועה.

  2. איזו שטות,
    סתם מנסים לרכב על הגל של "צעירים" רוב הבעיות שהם מתארים הן ברמה הארצית כמו חינוך ותעסוקה. צעירים ימשיכו לעזוב את קרית ים לא משנה מי ישב בערייה ומי יהיה ראש העיר

  3. צעירים …. איזה נסיון חיים יש להם ? איזה בעיות ? ילדים? משכנתא ? איזו הבנה יש בגיל הזה לכאב ולצורכי הזולת ? בגיל הזה הכל דאווין אצלם .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *