יום שני , ינואר 21 2019
בית / קריות / נדל"ן קריות / פינוי בינוי: שכונת שפירא תהפוך לפנינה
שישה מגדלי יוקרה. פרויקט פנינת הים בקרית ים  (הדמיית מחשב)
שישה מגדלי יוקרה. פרויקט פנינת הים בקרית ים (הדמיית מחשב)

פינוי בינוי: שכונת שפירא תהפוך לפנינה

שכונת שפירא תהפוך לשכונת פאר. חברת ליאן גרופ נבחרה להוביל את פרויקט פינוי בינוי בשכונת שפירא בקרית ים, שיכונים וותיקים שנבנו בשנות ה-50. הפרויקט ייקרא "פנינת הים" ומלווה על ידי עו"ד ירון טיקוצקי. למעלה מ-250 משפחות גרות בשכונת שפירא, מהן 200 חתמו על חוזה פינוי בינוי.  בפרויקט ייבנו שישה מגדלים של 30 קומות, כ-1500 יחידות דיור. בתמורה, יקבלו הדיירים, דירה חדשה בפרויקט בסטנדרט בנייה גבוה מאד וקו ראשון לים.

היזם והבעלים של חברת ליאן גרופ אחזקות יצחק וסרשטיין מסביר: ” זה פרויקט שרואים רק בערים גדולות כמו נתניה ותל אביב וימשוך אוכלוסיה חזקה מאד לקרית ים. אנחנו בעצם הולכים להרוס הכל ולבנות מחדש, יש משא ומתן ארוך מאד עם דיירים. אני מאמין שלא כולם יישארו לגור שם, אבל חייהם הולכים להשתנות ובגדול".

וסרשטיין מסביר כי הועדה לדיור לאומי שהוקמה לאחרונה אמורה לקצר את הביורוקרטיה ולקצר את ההליכים, כדי לקדם את הפרויקטים. עוד מסביר כי פרויקטים בסדר גודל כזה נחטפים על ידי תיירים ומשקיעים, בעיקר צרפתיים שמחפשים דירות נופש קו ראשון לים. גם המחירים לא יהיו בשמיים ביחס לאזורים אחרים בקריות. דירת 4 חדרים תימכר ב-1.2 מיליון שקלים, ו- 5 חדרים ב- 1.3 מיליון שקלים.

"במקום שאנשים ישקיעו בנתניה שם נמכרת דירה באותו הקונספט ב-600 אלף יורו, הם יוכלו לרכוש דירת יוקרה בקריות וכבר יש ביקוש רב. בתל אביב לדוגמא, דירה במגדלי האופרה עולה 10 מיליון שקלים- כלומר 100 אלף שקלים למ"ר. אנחנו החלטנו קודם כל לפתוח את השוק לאוכלוסיה המקומית, תגיע לכאן אוכלוסיה טובה ומבוססת וזו המטרה".

הכתבה תתפרסם במדור הנדל"ן של הד הקריות 

שישה מגדלי יוקרה. פרויקט פנינת הים בקרית ים (הדמיית מחשב)

בדוק גם

כאן יבנו בקרוב. גבעת חן כיום. צילום: דוברות מועצת בנימינה גבעת עדה

תוספת של מאות דירות: בגבעת חן בבנימינה נערכים לפינוי בינוי

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה דנה בבקשת המועצה בנימינה-גבעת עדה להפקדת תוכנית הבינוי החדשה לשכונת גבעת …

5 תגובות

 1. אישרו את הפרוייקט הזה בכלל? מדובר בלקחת 2 דונם עם 200 יחידות דיור ולהפוך אותו ל1500 יחידות דיור,
  זו צפיפות אדירה, תחשבו רק על מצוקת חנייה, איפה יחנו 2000 רכבים? אם יעשו שם בכלל פינוי בינוי אז בטח יחייבו את התכנון למקסימום 15 קומות לבניין… 30 קומות זה חזירות וניצול של השטח למטרות רווח על חשבון הדיירים המקומיים שהמניות שלהם במקום הופעים להיות מ1:200 ל 1:1500… זה יחס 1 ל7.5… זה כמו שתחתום על בנייה בבית פרטי נטו שלך ויבנו לך עוד 8 קומות מעליך אבל תקבל רק קומה אחת… זה לא שווה… לא צריך העיקר לעשות, צריך שיהיה גם טוב… גם רוכשים חדשים לא ירצו לגור בצפיפות כזו ועוד לשלם מעל מליון שקל… זה לא ת"א.. זה קרית ים עם כל הכבוד…

 2. יש חדש לגבי זה?

 3. נראה יפה….עכשיו חובת ההוכחה עליכם, שיהיו גם ביצועים בפועל לדיבורים..

  • החברה שלקחה את החתימות לא יכולים לממן את העלויות של הדיירים תיתקדמו

   • שלום לכולם אני קבלן מוכן להתחיל מחר פינוי בינוי במתכם שלכם..0542551716

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *