יום שני , ספטמבר 24 2018
בית / קריות / חדשות קריות / דוד אבן צור הכריז על מועצת העיר החדשה בקרית ים

דוד אבן צור הכריז על מועצת העיר החדשה בקרית ים

במסגרת הצגת המועצה החדשה של קרית ים, הוצג הסכם קואליציוני בין סיעתו של ראש העירייה דוד אבן צור, סיעת חי, לבין סיעת יש עתיד בראשותה של קלרה ריכטר וסיעת קרית ים ביתנו, בראשותו של אדם אמילוב.

כרגע מונה הקואליציה בקרית ים 8 מנדטים. באופוזיציה נמצאים, נכון להיום (רביעי) סיעתו של ז'אנו פלס, סיעת משנים כיוון וסיעתו של הרב בני אברקי, כשלכל אחד מהם יש שני מנדטים. ההערכה היא שאחת מהסיעות תצורף לקואליציה.

במסגרת ההסכם הקואליציוני בין אבן צור לסיעתו של אמילוב, ימונה אמילוב לתפקיד סגן ראש עיר בשכר וסיעתו תקבל שני תיקים נוספים בוועדות חשובות אחרות, כמו וועדות המכרזים והועדה לתכנון ובנייה.

כשהועלה מינויו של אמילוב לתפקיד סגן בשכר להצבעה, הצביעו כל חברי המועצה בעד המינוי, מלבד אלי כהן ושלומי קדוש מסיעת משנים כיוון. לתפקיד סגן ראש העיר ומלאת מקום, מונתה לראשונה אישה לתפקיד, עו"ד שיראל בר אבוחצירא.

במועצת העיר החדשה בקרית ים יש ייצוג נרחב ביותר לנשים ומכהנות בה לא פחות מארבע נשים. 6 מחברי המועצה הם עורכי דין או משפטנים ו-12 מתוכם בעלי תואר אקדמי.

"אני לא רוצה להבטיח כרגע הבטחות גדולות אלא רק להתחייב בפניכם שקרית ים תהיה עיר אשר כל אחד מאתנו יהיה גאה לחיות בה ולהיות חלק ממנה", אמר אבן צור במהלך הישיבה והבטיח להתנהל בשקיפות כלפי כל התושבים באמצעות כל צינורות התקשורת הקיימים.

מהישיבה נעדר ראש העירייה היוצא שמואל סיסו, שהתפטר בתחילת השבוע מחברותו במועצת העיר. סיסו התפטר מהמועצה, למרות שבזמן הודעתו על פרישתו מהמרוץ לראשות העיר אמר: "אני לא עוזב את העיר, אני יוצא בשליחותה. אלווה את ראש העיר החדש ככל שיצטרכו אותי, אשאר חבר מועצה ככל שיידרש ממני".

אבן צור על דוכן הנואמים. מועצת העיר קרית ים (צילום: באדיבות קרית ים)
אבן צור על דוכן הנואמים. מועצת העיר קרית ים (צילום: באדיבות קרית ים)

בדוק גם

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *