יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / קריות / חדשות קריות / ראשי הערים מגרמניה יגיעו לכנס בחיפה
חיפה תארח את עריה התאומות מגרמינה (צילום: פנתרמדיה)
חיפה תארח את עריה התאומות מגרמינה (צילום: פנתרמדיה)

ראשי הערים מגרמניה יגיעו לכנס בחיפה

אישים מכובדים מגרמניה יגיעו השבוע לחיפה: נשיא מדינת ברמן (אחת מהמדינות הפדרליות של גרמניה) כריסטיאן וובר, אליו יצטרפו ראשי הערים התאומות לחיפה בגרמניה תומאס גייסל ראש עיריית דיסלדורף, אנדראס באזווין ראש עיריית איירפורט, מיכאל אבליג ראש עיריית מיינץ ופטר קורץ ראש עיריית מנהיים, כל אלו יגיעו השבוע לחיפה בראש משלחות המייצגות את השלטון המקומי בגרמניה, על מנת להשתתף בכנס לציון 50 שנה לכינון הקשרים בין ישראל לגרמניה.

חיפה תארח את עריה התאומות מגרמינה (צילום: פנתרמדיה)
חיפה תארח את עריה התאומות מגרמינה (צילום: פנתרמדיה)

הכנס המתקיים ביוזמת עירית חיפה, בשיתוף מכון גתה בישראל והקרן לחיפה, יפתח ביום שלישי ה – 23.3.2015 וינעל ביום חמישי ה – 26.3.2015. במהלך הכנס, ישתתפו ראשי הערים בפאנלים מקצועיים, יסיירו בעיר ויבקרו בין היתר בפארק מת"ם ויפגשו עם ראשי החברה הכלכלית של חיפה ונשיא חברת אלביט.

במרכז הכנס יעמדו שני פאנלים מקצועיים, בהנחיית דוד ויצטום ובהשתתפות שגריר גרמניה בישראל אנדריאס מיכאליס, ראשי הערים ואנשי חינוך, אקדמיה ומחקר. הפאנלים יתקיימו ביום השני של הכנס, הוא יום רביעי ה-24 לחודש, באולם מועצת עיריית חיפה.

המושב הראשון יחל בשעה 10:00 בנושא  'רב תרבותיות ואינטגרציה'. במושב זה יציגו ראשי הערים את הפעולות המתבצעת בעריהם לקליטת מהגרים וקידום האינטגרציה.

בין השעות 12:00 ל- 13:30 יתקיים מושב שני בנושא 'העמקת והטמעת המדעים והטכנולוגיה – חדשנות ויצירתיות בחינוך', בהשתתפות: סגן נשיא אינטל ישראל גדי זינגר, מנכ"ל יבמ עודד כהן ופרופ' סטיב ליפסון מהפקולטה לפיזיקה בטכניון, ד"ר אסיה לויטה יוזמת תוכנית מובילות לטכניון. כמו כן ישתתפו בפאנל מנהלים, מורים ותלמידים אשר יציגו תכניות של מערכת החינוך לעידוד המצוינות במקצועות המדעיים.

בשעה 13:30 יתקיים טקס חתימה על 'מזכר הבנות'  להעמקת שיתוף הפעולה בין הערים. ראשי הערים ברמן, דיסלדורף, אפורט, מיינץ, מנהיים וחיפה יחתמו על 'מזכר הבנות', במסגרתו הם מתחייבים להמשיך ולקדם את שיתוף הפעולה בין הערים בתחומי המחקר והחינוך המדעי. שיתוף הפעולה יכלול בין היתר פרויקטים משותפים של בתי ספר בגרמניה וחיפה וחילופי תערוכות מדעיות בין מוזאוני המדע והטכנולוגיה של הערים השותפות להסכם וחשיפתם לתלמידים.

בהמשך ניתן יהיה לצפות בתערוכת עבודות מחקר של תלמידים בתחומי הפיזיקה והרובוטיקה. בתום טקס החתימה יבקרו ראשי הערים במבואת הכניסה לעירייה שם יציגו תלמידי תיכון מחיפה רובוטים ותוצרים של עבודות מחקר אותן ביצעו במסגרת לימודיהם בבתי הספר.

בהמשך היום ולמחרת יקיימו ראשי הערים פגישות עבודה עם הקרן לחיפה והחברה הכלכלית, יעסקו בקידום קשרים מסחריים עם חברות בגרמניה, יבקרו באצטדיון "סמי עופר" ובפארק מת"מ וישמעו הרצאה מפי איתי אנגל, על דרכה של המדינה האסלמית

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *