בית / קריות / חדשות קריות / קרית חיים: נתפסו גנבי חול בשטח המיועד לבניית מגרש כדורגל

קרית חיים: נתפסו גנבי חול בשטח המיועד לבניית מגרש כדורגל

מרשות מקרקעי ישראל פורט כי גניבת המחצבים, המהווה עבירה פלילית, התבצעה ממערום חול המיועד לעבודות פיתוח של עיריית חיפה במקום, מערום שסביבו הוצב גידור מסודר ע"י עיריית חיפה.

החשוד במעשה הביא למקום באגר (מחפר זחלי) ומשאיות שהוציאו מן המקום כ-400 קוב חול. הוא נתפס לאחר המעשה ע"י מפקחי רשות מקרקעי ישראל שעקבו אחר המשאיות ע"מ לחזק את הראיות ולקשור את החשוד לגניבה, לאחר מכן הגישו נגדו תלונה במשטרת זבולון בגין גניבת מחצבים.

גנבו חול ממגרש הכדורגל המיועד (צילום מגרש : מכבי נתניה)
גנבו חול ממגרש הכדורגל המיועד (צילום מגרש : מכבי נתניה)

החשוד עוכב לתחנה ע"י המשטרה. בחקירתו במשטרה לא הכחיש החשוד בגניבת החול את המיוחס לו ואף התחייב לשלם לרשות תמורת החול שלקח מהמקום. במקביל, יחל כעת ברשות מקרקעי ישראל, בתיאום עם פרקליטות המדינה, תהליך הכנת תביעת פיצויים כספית כנגד הגנבים על הנזק שגרמו לסביבה ועל הרווח שהפיקו לכיסם כתוצאה מגניבת החול.

"גניבת מחצבים היא עבירה חמורה. המחצבים הם רכוש הציבור, ובמקרה הזה יועדו לעבודות פיתוח של עיריית חיפה המקימה בשטח, המיועד לשמש לספורט, מגרש כדורגל חדש. גנבי מחצבים וחול לבנייה מעשירים למעשה את קופתם על חשבון הציבור כולו ומנסים למעשה להתחמק מהצורך לשלם לקופה הציבורית על החול בו הם עושים שימוש.

"מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל משקיעים משאבים רבים בעצירת תופעת גנבי החול ואנחנו בהחלט מגיעים להישגים מהותיים שיוצרים הרתעה", אומר ערן ליבנה, מנהל מרחב שמירה צפון – חיפה בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.

 

 

בדוק גם

"אני מקבל את גזר הדין בהכנעה". גבי בן גלים צילום ארכיון: נחום סגל

התיאטרון כבר לא שייך לבן גלים

25 שנה אחרי שהקים את התיאטרון הראשון בקריות, החליט בן גלים למכור את חלקו לשותפיו. "לכל דבר מגיע זמנו", הוא אומר "להד הקריות"

נגד שיימינג. צילום: דוברות העירייה

תלמידים בקרית ים יוצאים נגד תופעת ה"שיימינג"

בבית הספר אורים בקרית ים עלתה השבוע הפקה בלעדית וייחודית בשם "בלי חשבון" המעלה את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *