בית / קריות / חדשות קריות / קרית חיים: תלמידים פיתחו אפליקציה שתמנע שליחת מסרונים בזמן נהיגה

קרית חיים: תלמידים פיתחו אפליקציה שתמנע שליחת מסרונים בזמן נהיגה

תכירו את אפליקצית XMS, אפליקציה חדשה שפיתחו חברי נבחרת היזמים הצעירים של תיכון קרית חיים במסגרת תחרות יזמים צעירים ארצית, שלתחושתם, עומדת לחולל כנראה מהפכה כלל עולמית ולמנוע מנהגים את האפשרות של שיגור הודעות טקסט מכל סוג תוך כדי נהיגה.האפליקציה נדרכת ונכנסת לפעולה בכל פעם שהיא מזהה כי המכשיר הסלולרי נמצא בתנועה ומונעת את אפשרות השימוש במקלדת המכשיר בכל תוכנות שיגור המסרים השונות. בדרך זו לא יכול הנהג לשגר מסרונים אלא אם כן יעצור בצד הכביש. המפתחים מצאו גם דרך לאפשר לנוסעים שאינם נהגים להמשיך ולשגר הודעות תוך כדי תנועה וכחלק מהאפליקציה מופעל משבת המחייב שימוש בשתי ידיים לצורך שיגור מסרונים, פעולה המתאפשרת רק למי שאינו נוהג במכונית.

במסגרת כנס נוער שיזמה עיריית חיפה שהתקיים בתחילת השבוע פגשו חברי הנבחרת את מולי אדן, מנכ"ל אינטל ישראל, אשר בחן את הרעיון באופן אישי התרשם ממנו והזמין את חברי הנבחרת לפגוש אותו בלשכתו כדי לדון בקידום המוצר שפיתחו. בעקבות חשיפת המיזם בכנס של עיריית חיפה הוזמנו חברי הנבחרת להציג אותו גם בכנס יזמות של משרד החינוך אשר יתקיים בשבוע הבא.

הם לא יתנו לכם לסמס ולנהוג. ממציאי האפליקציה עם מולי עדן מנכ"ל אינטל ישראל (צילום: חגית מזרחי)
הם לא יתנו לכם לסמס ולנהוג. ממציאי האפליקציה עם מולי עדן מנכ"ל אינטל ישראל (צילום: חגית מזרחי)

בכוונת חברי הקבוצה, כולם תלמידי כיתות י' של בית הספר, לשווק את האפליקציה לארגונים הדואגים לעובדיהם או המפעילים ציי רכב וכן להורים של נהגים חדשים ועמותות הנאבקות בנגע תאונות הדרכים. המפתחים אומרים כי הם שואפים עתה לשכנע את יצרניות הסלולר להטמיע את האפליקציה כחלק מפרוטוקול ההפעלה של מכשיריהם או במסגרת מערכות ההפעלה של מכשירי הסלולר. לפי שעה מיועדת האפליקציה רק לטלפונים בעלי מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד ואולם חברי קבוצת היזמים הנקראת: "בז – אחד מעל כולם" מבטיחים כי בקרוב תצא גרסה המיועדת גם למכשירי IOS. בהמשך יתמודדו חברי הנבחרת בשבוע הבא בשלב הראשון במסגרת תחרות היזמים הצעירים במטרה לקטוף את המקום הראשון ולייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית שתתקיים השנה בברלין וגם משם הם מבטיחים לחזור עם המקום הראשון.

בדוק גם

חנוכת מרכז טכנולוגי עירוני. צילום: דוברות העירייה

נחנך מרכז טכנולוגי חדש בקרית ים

עיריית קרית ים בסיוע המשרד לשוויון חברתי, חברה למתנ"סים ורשת קדימה מדע, חנכו  בסוף השבוע …

הקריה הגדולה ביותר היא גם הצעירה ביותר

נתוני תשלום קצבאות אזרח ותיק, המוכרות גם בשם קצבאות זקנה, מראים כי בקריות מתגוררים הכי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *