בית / קריות / חדשות קריות / נפרדים מהשר

נפרדים מהשר

אבל כבד ב"בית היהודי" בסניף חיפה וקרית שמואל על פטירת השר אורי אורבך, שהיה מאושפז בשבועות האחרונים עקב מחלה קשה ורבים עקבו בדאגה אחר מצבו. יו"ר סניף הבית היהודי אבי קפלן ציין כי השר אורבך הפך את משרד לאחד המובילים בממשלת ישראל.

רק לפני כשלושה חודשים חנך השר לענייני אזרחים ותיקים אורי אורבך את מרכז הסיוע לגמלאים ואזרחים וותיקים שנפתח בבית החולים רמב"ם והוסיף בהומור האופייני שלו "עושה לי חשק להתאשפז ברמב"ם". השר ציין לשבח את התמיכה הרבה לה זוכה הזקן המאושפז ברמב"ם ואת השותפות היפה בין משרדו לבית החולים. בסיורו בחיפה נפגש אז השר אורבך גם עם בנות שרות לאומי, שמשרדו אחראי על פעילותם. קפלן העלה על נס את פעילותו הברוכה של השר אורבך . לדבריו הוא הפך משרד ממשלתי קטן וצנוע למשרד מרכזי בין משרדי הממשלה.

אבי קפלן עם אורי אורבך ז"ל בביקור בבית הורים סיני (צילום: יח"צ)
אבי קפלן עם אורי אורבך ז"ל בביקור בבית הורים סיני (צילום: יח"צ)

בערב חנוכה ביקר שוב אורבך באזור וסיפר אז לקפלן כי הוא חייב לחזור לירושלים כי באותו ערב הוא צריך להתאשפז לקראת השתלת מח עצם. "לא הבנתי שזוהי פגישתנו האחרונה", אמר קפלן. "זכיתי לעבוד עמו ולמדתי ממנו הרבה מאד. איש שנון, חכם ויחד עם זאת ענו, צנוע ונעים הליכות. פורה ברעיונותיו, שקול בדעותיו וחד באמירותיו. איש ערכי עם תפיסות עולם ערכיות ופתוחות, הוא אשר הרים את הבית היהודי חזרה לשפיות. צר לי עליך אחינו אורי, נעמת לנו מאד. נשמתך, כתיבתך ואמירותיך תהיינה צרורות בצרור החיים וזכרך יהיה ברוך".

 

בדוק גם

כוויות ברגליים. צילום מתוך תיק התביעה

תביעה נגד גן ילדים שבו תינוק ניכווה ממים רותחים ברגליו

לבית משפט השלום בקריות הוגש כתב תביעה נגד גן ילדים פרטי בקריות בעקבות מקרה שבו …

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *