יום שלישי , ספטמבר 25 2018
בית / קריות / חדשות קריות / נפרדים מהשר

נפרדים מהשר

אבל כבד ב"בית היהודי" בסניף חיפה וקרית שמואל על פטירת השר אורי אורבך, שהיה מאושפז בשבועות האחרונים עקב מחלה קשה ורבים עקבו בדאגה אחר מצבו. יו"ר סניף הבית היהודי אבי קפלן ציין כי השר אורבך הפך את משרד לאחד המובילים בממשלת ישראל.

רק לפני כשלושה חודשים חנך השר לענייני אזרחים ותיקים אורי אורבך את מרכז הסיוע לגמלאים ואזרחים וותיקים שנפתח בבית החולים רמב"ם והוסיף בהומור האופייני שלו "עושה לי חשק להתאשפז ברמב"ם". השר ציין לשבח את התמיכה הרבה לה זוכה הזקן המאושפז ברמב"ם ואת השותפות היפה בין משרדו לבית החולים. בסיורו בחיפה נפגש אז השר אורבך גם עם בנות שרות לאומי, שמשרדו אחראי על פעילותם. קפלן העלה על נס את פעילותו הברוכה של השר אורבך . לדבריו הוא הפך משרד ממשלתי קטן וצנוע למשרד מרכזי בין משרדי הממשלה.

אבי קפלן עם אורי אורבך ז"ל בביקור בבית הורים סיני (צילום: יח"צ)
אבי קפלן עם אורי אורבך ז"ל בביקור בבית הורים סיני (צילום: יח"צ)

בערב חנוכה ביקר שוב אורבך באזור וסיפר אז לקפלן כי הוא חייב לחזור לירושלים כי באותו ערב הוא צריך להתאשפז לקראת השתלת מח עצם. "לא הבנתי שזוהי פגישתנו האחרונה", אמר קפלן. "זכיתי לעבוד עמו ולמדתי ממנו הרבה מאד. איש שנון, חכם ויחד עם זאת ענו, צנוע ונעים הליכות. פורה ברעיונותיו, שקול בדעותיו וחד באמירותיו. איש ערכי עם תפיסות עולם ערכיות ופתוחות, הוא אשר הרים את הבית היהודי חזרה לשפיות. צר לי עליך אחינו אורי, נעמת לנו מאד. נשמתך, כתיבתך ואמירותיך תהיינה צרורות בצרור החיים וזכרך יהיה ברוך".

 

בדוק גם

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *