מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / נפרדים מהשר

נפרדים מהשר

אבל כבד ב"בית היהודי" בסניף חיפה וקרית שמואל על פטירת השר אורי אורבך, שהיה מאושפז בשבועות האחרונים עקב מחלה קשה ורבים עקבו בדאגה אחר מצבו. יו"ר סניף הבית היהודי אבי קפלן ציין כי השר אורבך הפך את משרד לאחד המובילים בממשלת ישראל.

רק לפני כשלושה חודשים חנך השר לענייני אזרחים ותיקים אורי אורבך את מרכז הסיוע לגמלאים ואזרחים וותיקים שנפתח בבית החולים רמב"ם והוסיף בהומור האופייני שלו "עושה לי חשק להתאשפז ברמב"ם". השר ציין לשבח את התמיכה הרבה לה זוכה הזקן המאושפז ברמב"ם ואת השותפות היפה בין משרדו לבית החולים. בסיורו בחיפה נפגש אז השר אורבך גם עם בנות שרות לאומי, שמשרדו אחראי על פעילותם. קפלן העלה על נס את פעילותו הברוכה של השר אורבך . לדבריו הוא הפך משרד ממשלתי קטן וצנוע למשרד מרכזי בין משרדי הממשלה.

אבי קפלן עם אורי אורבך ז"ל בביקור בבית הורים סיני (צילום: יח"צ)
אבי קפלן עם אורי אורבך ז"ל בביקור בבית הורים סיני (צילום: יח"צ)

בערב חנוכה ביקר שוב אורבך באזור וסיפר אז לקפלן כי הוא חייב לחזור לירושלים כי באותו ערב הוא צריך להתאשפז לקראת השתלת מח עצם. "לא הבנתי שזוהי פגישתנו האחרונה", אמר קפלן. "זכיתי לעבוד עמו ולמדתי ממנו הרבה מאד. איש שנון, חכם ויחד עם זאת ענו, צנוע ונעים הליכות. פורה ברעיונותיו, שקול בדעותיו וחד באמירותיו. איש ערכי עם תפיסות עולם ערכיות ופתוחות, הוא אשר הרים את הבית היהודי חזרה לשפיות. צר לי עליך אחינו אורי, נעמת לנו מאד. נשמתך, כתיבתך ואמירותיך תהיינה צרורות בצרור החיים וזכרך יהיה ברוך".

 

בדוק גם

חנוכת בית כנסת אהבת ישראל. צילום: מאיר אלמלם

בית כנסת קהילתי חדש נחנך בקרית מוצקין

בית הכנסת הקהילתי "אהבת ישראל" על שם הבבא סאלי זצ"ל, נחנך השבוע בקרית מוצקין בעלות …

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קרית ביאליק (צילום: דורון גולן)

המצפון של דוקורסקי, הסירוב של הפולנים

ראש העיר קריית ביאליק טס עם משלחת תלמידי אורט לעיר רדומסקו בפולין אך דחה את בקשת הפולנים לשנות את נאומו כחלק מהמסע  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *