בית / קריות / חדשות קריות / "מערכת הבריאות צריכה רעידת אדמה"

"מערכת הבריאות צריכה רעידת אדמה"

הקריה הרפואית רמב"ם מקיימת , זו השנה השישית, את אירועי "פסגת רמב"ם", הכנס הבינלאומי השנתי של בית החולים. "פסגת רמב"ם", המתקיימת מאז 2010, שמה דגש על התחומים בהם משתלבים רפואה, טכנולוגיה והומניזם.

הוועידות הקודמות עסקו בנושאים של טכנולוגיות הרפואיות, רפואת הילדים, רפואת הטראומה ורפואת המחר, כאשר השנה תקדיש הוועידה את נושאה לתהליך המעבר "מחזון למציאות". בוועידה נטלו חלק ידידי רמב"ם בארץ ובעולם ומומחים מובילים בתחומי הרפואה, התעשייה והכלכלה, בארץ ובעולם.

הוועידה המדעית, שמתקיימת היום, שלישי, באולם ספנסר שבבניין האשפוז הראשי של רמב"ם, נפתחה בשעה 9:30 בטקס הענקת "עיטור הרמב"ם" – הבעת ההערכה של הקריה הרפואית לאישים שתרמו לקידום החברה והרפואה בישראל. מקבלי העיטור במושב הבוקר של הוועידה המדעית היו הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, מר שמעון פרס, והרב הלורד ג'ונתן זקס, לשעבר רבה של יהדות בריטניה.

פרס וליצמן בפסגת רמב"ם (צילום: פיוטר פליטר)
פרס וליצמן בפסגת רמב"ם (צילום: פיוטר פליטר)

מול אולם מלא קהל קיים פרס שיחה מעמיקה על הבמה עם מנחת הטקס, העיתונאית דנה וייס. במסגרת הריאיון אמר פרס כי "מדיניות החוץ הטובה ביותר של ישראל היא הרפואה".

קודם לפתיחת מושבי הועידה המדעית, סיירו סגן שר הבריאות יעקב ליצמן והנשיא לשעבר פרס יחד עם פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, בביה"ח התת קרקעי לשעת חירום ע"ש סמי עופר. במתקן הייחודי, הגדול מסוגו בעולם, צפו המבקרים בסימולציה של ניתוח. בתום הסיור אמר סגן השר ליצמן כי מערכת הבריאות צריכה רעידת אדמה: "אתמקד בשני דברים בזמן הקרוב, הראשון – חדרי המיון, אין סיבה שהמצב יהיה ככה. אני בוחן אפשרות להוסיף רופאים ייעודיים לחדרי מיון. שלא יהיו שייכים למחלקות שונות, ויוצבו במיון רק לפתור את העומס במיון. ואמצא תקציב לכך״.

 

בדוק גם

IMG-20180520-WA0020

שלוש מחאות בחיפה: 170 שוטרים פרוסים ברחבי העיר

בשעה זו מתקיימות שלוש מחאות בחיפה. מעל 170 שוטרים פרוסים בחיפה בשלושת המוקדים, על מנת …

מקדונלד'ס סניף קרית חיים. צילום: דורון גולן

מדוע סניף מקדולנד'ס בקרית חיים לא משרת אופנוענים בשירות דרייב אין?

רוכבי אופנועים ואופניים, בסניף מקדולנד'ס בקרית חיים לא רוצים להעניק לכם שירות "טייק אווי" דרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *