בית / קריות / חדשות קריות / מסתמן: עיריית חיפה תרכוש את קן הנוער העובד והלומד בקרית חיים

מסתמן: עיריית חיפה תרכוש את קן הנוער העובד והלומד בקרית חיים

קן הנוער העובד והלומד בקרית חיים
בית של ערכים וציונות. קן הנוער העובד והלומד בקרית חיים (באדיבות הנוער העובד והלומד)

ראש עיריית חיפה יונה יהב החליט למצוא פתרון לסניף הנוער העובד והלומד בקרית חיים, הנתון בסכנת סגירה. לפני מספר שבועות פורסם ב"הד הקריות", כי מפלגת העבודה הציעה לתנועת הנוער העובד והלומד לרכוש את מבנה קן קרית חיים בסכום של שני מיליון שקלים. לצורך גיוס הכספים, הושק בשבוע שעבר בקן הנוער העובד והלומד בקרית חיים פרויקט הקופה הציבורית, הנועד לרכוש את מבנה התנועה.

הצעת מפלגת העבודה באה, לאחר שלפני שנה, לאחר שמונים שנות פעילות של תנועת הנוער בקרית חיים, נקלעה התנועה לקשיים, כשמעל ראשה ריחפה סכנה לסגירת מוקד הפעילות בקרית חיים. מבנה הקן, השייך לחברת הנכסים של מפלגת העבודה, חברת בית ארלוזרוב, ביקשה למכור את הנכס. לאחר מחאה של בוגרי וחניכי הקן, הושגה הארכה של שנה. בימים אלה, הגיע החוזה לסיומו ולקראת סיום החוזה, הציעה מפלגת העבודה מראשי תנועת הנוער העובד והלומד לרכוש את מבנה הקן בסכום של שני מיליון שקלים.

"לנוער העובד אין סכומים כאלה ואני לא חושבת שזה תפקיד הקן לרכוש את המבנה", סיפרה השבוע מיכל רוזן (31) מקרית חיים, העומדת בראש פרויקט הקופה הציבורית. "המבנה נבנה מכספי הציבור במיוחד לפעילות של הנוער העובד, שהיה אז התנועה המאוחדת. בשישים השנים האחרונות, הקן היה של הנוער העובד והתחנכו בו דורות של ילדים. בעשור האחרון הקן החל לשלם שכירות למפלגת העבודה".

ראש עיריית חיפה יונה יהב, אף הוא בוגר קן הנוער העובד והלומד בקרית חיים, שדרך חברותו בקן נחשף לקרית חיים בנערותו, ראה את הפרסום והזדעזע מהמחשבה שהמפלגה, שפעם היה שייך אליה, עומדת להיפטר מהנכס. יהב הנחה את גורמי הכספים והנכסים בעירייה, לבדוק היתכנות של השתלטות העירייה על מבנה, ובכך בעצם תוכל להימשך הפעילות המבורכת בקריית חיים ושל התנועה.

"חשכו עיני כשראיתי שמתכוונים להזדכות על נכס אידיאולוגי ותרבותי כה עמוק. כינסתי את הגורמים הרלוונטיים בעירייה והוחלט שאנו מוצאים פתרון בשביל התנועה ובשביל הילדים".

 

בדוק גם

תאונת עבודה בקרית אתא. צילום: איחוד הצלה

מכת תאונות העבודה באתרי בנייה בקריות

שורה של תאונות עבודה אירעו במהלך השבוע החולף בקריות ובסביבה כאשר החמורה שבהן אירעה באתר …

יום לימודים ארוך. צילום: דוברות העירייה

מהפכה בחינוך קרית אתא: עוברים ליום לימודים ארוך

השבוע נערכה ישיבת עבודה בשיתוף מנהלי בתי הספר היסודיים בנושא המשך הפעלת תכנית מיל"ת בשנת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *