יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / קריות / חדשות קריות / מלך האריות של חיפה

מלך האריות של חיפה

לפני כשנה מת האריה סימבה, שהיה זקן החיות בגן החיות שבכרמל. בשבת האחרונה אוחדו שתי הלביאות גאיה וגוב, עם האריה יאגו, שהוא כעת המלך החדש של גן החיות שבחיפה. יאגו עשה עליה לחיפה מהספארי שברמת גן לאחר תקופה ארוכה של בעיות חברתיות, בלהקת האריות ש נידתה אותו, כך שהמסכן חי בבדידות חברתית.

המלך החדש. יאגו האריה (צילום: עיריית חיפה)
המלך החדש. יאגו האריה (צילום: עיריית חיפה)

לאור זאת הקפידו בגן על קליטתו של יאגו בצורה הדרגתית, הוא לא נחשף ללביאות אלא הוצא בנפרד מהלביאות לסיורי היכרות בחצר הכלוב. בשבת האחרונה אחרי כחודשיים של הסתגלות נערכה "השקת" האריה יאגו והמפגש עם בנות זוגו לעתיד גאיה וגוב.

ילדי חיפה הוזמנו בשבת האחרונה להשקה שהפכה לחגיגה עליזה ברוח עולם החי: תזמורת כלי הנשיפה של בית הספר רעות לאמנויות ניגנה לבאי גן, תלמידי מועצת התלמידים של בית הספר בעודם מאופרים כבעלי חיים, הגישו שעת סיפור כשדגש היה סיפורים על אריות כו מיץ פטל, האריה שאהב תות ואחרים.

חברים? האריות בגן החיות של חיפה (צילום: עיריית חיפה)
חברים? האריות בגן החיות של חיפה (צילום: עיריית חיפה)

בחשש שהמפגש בכל זאת לא יעלה יפה והאריה לא יתקבל אצל החבר'ה הוותיקים של גן החיות, צוות חפ"ק שכלל: ווטרינר מצויד ברובה היורה חיצי הרדמה והעובדים של גן החיות, בזרנוקי מים המתינו במתיחות למפגש בין האריה ללביאות.

אני המלך. יאגו האריה (צילום: עיריית חיפה)
אני המלך. יאגו האריה (צילום: עיריית חיפה)

משנשלמו ההכנות, ראש העירייה יונה יהב וד"ר אתי אררט מנהלת הגן נתנו את ההוראה,הלביאות הוכנסו לשטח התצוגה ולאחריהן יאגו שפסע בזהירות ובחשדנות, התמקם בנקודה גבוהה כשהוא סוקר את השטח ואת הלביאות שהילכו בעצבנות בשטח התצוגה. משלא נצפתה אלימות והמפגש עבר בשלום, נשם הווטרינר לרווחה. "זה כמו חתול ענק" אמר אחד הילדים שנצמד לזכוכית חלון התצוגה, "חתול חתול אבל מלך" ענתה לו ד"ר אתי אררט.

 

בדוק גם

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *