בית / קריות / חדשות קריות / "לא נאפשר הגדלה, ייצור או אחסנת חומרים מסוכנים במפרץ חיפה"

"לא נאפשר הגדלה, ייצור או אחסנת חומרים מסוכנים במפרץ חיפה"

ראש העיר יונה יהב ומהנדס העיר אריאל וטרמן ניסו לפוצץ היום, שני, דיון של וועדת העורכים של המועצה לתכנון ובנייה בנוגע לחוות גז חדשה בקרקעות הצפון.

השניים טענו בפני חברי הוועדה כי אין תיאום בין משרד הבריאות למשרד להגנת הסביבה: "לא יתכן כי המדינה סגרה את חוות פי גלילות ששירתה את מרכז הארץ ובמקביל מתכננת להקים חוות גז המגדילה פי 4 את נפח האחסון של הגפ"מ על חשבון בריאותם של תושבי חיפה והאזור. עיריית חיפה לא תאפשר למשרד האנרגיה והתשתיות להתעלם מהדוח של משרד הבריאות ולקדם תכניות הפוגעות בעיר חיפה ומסכנות את בריאותם של תושבי העיר והאזור".

יונה יהב (צילום: אירוע בקליק)
יונה יהב (צילום: אירוע בקליק)

יהב הודיעה לוועדה ואמר: "קטגורית לא נאפשר בשום צורה להגדיל יצור או אחסנה של חומרים מזהמים במפרץ חיפה וכי כל התכניות הקיימות כולם ללא יוצא מכן הכלל חייבות להתבטל ולהידון מחדש בתיאום מוחלט עם משרד הבריאות".

בקשתם של השניים להשהות את הדיון הנוכחי בשלושה שבועות על מנת שהוועדה תקבל קריאת כיוון חדשה נוכח ממצאי הדוח של משרד הבריאות נדחתה על הסף והוועדה הודיע כי אין בכוונתה לעצור את הדיון.

בדוק גם

חלק מהציוד שהוחזר למשטרה. צילום: דוברות המשטרה

מבצע החזרת ציוד צבאי והיסטורי לצה"ל

תחת הכותרת "70 ומשיבים" פתחו צה"ל והמשטרה במבצע שבו נקראים האזרחים להשיב לרשויות הבטחון את …

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *