בית / קריות / חדשות קריות / ירון לונדון בהלוויתו של מוטי קירשנבאום: "חבר של פעם בחיים"

ירון לונדון בהלוויתו של מוטי קירשנבאום: "חבר של פעם בחיים"

הרבה מילות כבוד, עצב, כאב וזכרונות מפוארים נשמעו והורגשו בהלוויתו של איש התקשורת מוטי קירשנבאום, שהתקיימה בראשון האחרון בבית העלמין במכמורת ואליה הגיעו אלפי אנשים, בינהם : נשיא המדינה ראובן ריבלין, יהונתן גפן, רבקה מיכאלי, וכמובן בני משפחתו של קירשנבאום וידידו הטוב ושותפו לעבודה ירון לונדון.

דרכו האחרונה. הלוויתו של מוטי קירשנבאום (צילום: שלומי גבאי)
דרכו האחרונה. הלוויתו של מוטי קירשנבאום (צילום: שלומי גבאי)

"איבדתי חבר יקר, מתנה שמקבל אדם בר מזל רק פעם אחת בחיים. בלעדיך אני חיגר", הספיד לונדון, שהנחה במשך 13 שנים עם קירשנבאום את התוכנית "לונדון וקירשנבאום" ששודרה בערוץ 10. אל ההלוויה הוא הגיע הישר מביקור ביפן, " אתה עצמך אמרת לא פעם 'אנחנו נהיה פתטיים. אותנו יוציאו מהאולפן בכוח'. אז איפה אתה מוטי? איפה הדוגמה האישית? השארת אותי עם מקל הליכה ממתכת", הוסיף לונדון.

"14 שנה כל יום התראינו, התעדכנו בחומר הכתוב, התדיינו והתווכחנו. כל שנה אהבנו זה את זה יותר. כל יום ראיתי את פניו. נמאס לי עד מוות ולפעמים נמאס לו. היה יסוד של קנאה, לא אכחיש. אבל גם אהבה גדולה. וכעת יש לי מקל אבל אין לי מוטי. ובלי מוטי אצלע עד סוף חיי. אין אדם זוכה בחבר כזה, בשותף כזה, פעמיים".

"חבר יקר". אילנה דיין (צילום: שלומי גבאי)
"חבר יקר". אילנה דיין (צילום: שלומי גבאי)
"כל שנה אהבנו זה את זה יותר". ירון לונדון (צילום: שלומי גבאי)
"כל שנה אהבנו זה את זה יותר". ירון לונדון (צילום: שלומי גבאי)

נשיא המדינה ריבלין אמר ברגש: "תמיד ידעת להפתיע אותנו, אבל הפעם הגזמת מוטי. אבי השידור הישראלי יחד עם חבריך, וחתן פרס ישראל. איש שגדל עם הטלוויזיה הישראלית, והיא גדלה איתו. פילסת לנו דרך לשפה ישראלית חדשה, להומור ישראלי חדש. הצחקת את כולנו, גם כשידענו שאתה למעשה רוצה שנבכה. מוטי, העולם עבורך היה המשל והנמשל. היית לנו מראה בהירה ישירה ומושחזת. מכל קצוות הארץ התקבצנו להיפרד ממך, ללחוש לך כמה אנחנו אוהבים אותך. מוטי, תחסר לנו".

אלפים הגיעו לחלוק לו כבוד. חיים יבין בהלווית קירשנבאום (צילום: שלומי גבאי)
אלפים הגיעו לחלוק לו כבוד. חיים יבין בהלווית קירשנבאום (צילום: שלומי גבאי)

בדוק גם

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

ציקי אבישר מכריז על התמודדות לראשות קרית מוצקין. צילום: דורון גולן

ציקי אבישר: "המטרה שלי להשיב לתושבים את תחושת ניקיון הכפיים"

אבישר הכריז ביום חמישי בבית נגלר בקרית חיים על התמודדות לראשות עיריית קרית מוצקין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *