יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / קריות / פנאי קריות / ירדן צור מקרית חיים זקוקה לגלגל הצלה

ירדן צור מקרית חיים זקוקה לגלגל הצלה

היום (ראשון) ייערך שלב גלגל ההצלה בתחרות הקדם אירויזיון. המועמדת ירדן צור מקרית חיים, צריכה שתשלחו לה מסרונים כדי להגיע לגמר ואולי, גם לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון שתתקיים בחודש מאי בשוודיה. צור השתתפה בשלבים המוקדמים בתחרות הקדם אירוויזיון עם השיר replace you ולא העפילה לגמר, אך היום התבשרה כי תינתן לה אפשרות נוספת בצורת גלגל הצלה, ובאמצעות מסרונים, יוכל הקהל בבית להכניס את צור לגמר.

ניסיון אחרון להגיע לגמר. ירדן צור (צילום: יח"צ)

צור, תוצרת מקומית, בת 24 מקרית חיים, כתבה, הלחינה וגם שרה. "קרית חיים זה הבית שלי", היא אומרת. "גם בימים שאני נוסעת לתל אביב לצילומים או כל דבר אחר, כשאני חוזרת הביתה ועוברת בצ'ק פוסט, אני רואה את בתי הזיקוק ונרגעת, כי אני יודעת שהגעתי הביתה".

"השיר הוא חצי בעברית וחצי באנגלית. כתבתי את השיר באנגלית, אבל לפי התקנון של האירוויזיון השיר צריך להיות חצי בעברית, אז שיניתי. השיר מדבר על אישה שעוזבת את הבית ומסבירה למה שהיא עוזבת, כי היא מרגישה שהיא יכולה להיות מוערכת יותר על ידי מישהו אחר. באותה תקופה שכתבתי את השיר, נפרדתי מהחבר שלי, אבל כשאני כותבת שיר אין לי מושג על מה הוא יהיה. אני מתארת לעצמי שבתת מודע זה יצא החוצה.

"אני פונה לתושבי הקריות. אין מאחורי משרדי יח"צ וקשרים שיכולים למנף את הניסיון האחרון להגיע לגמר. אני מבקשת מכם: הצביעו לי ועזרו לי להתקבל לגמר ולייצג את המדינה בכבוד"

בדוק גם

עזרא כהן. צילום: דורון גולן

הקרייתים: נעימת הכהן

עוד לפני שהחל לנגן, נחשף עזרא כהן, 77, מקרית חיים, לעולם המוזיקה והשירה. אביו היה …

אפשר לשקר לאנשים לתקופה מסוימת, אבל את המציאות אי אפשר לשקר. זה יתפוצץ". יעלון ליד הבית בו גדל (צילום: דורון גולן)

יעלון: "כל העולם עובר תהליך אנטי ממסדי"

יש משהו שמחבר את הקרייתים. כשאנשים שומעים שאני קרייתי, השיחה באה ממקום אחר. אתה לא צריך להוכיח שאתה הגון. אני מסתכל על מי שיצא מהקריה, כל כך הרבה אנשים שהגיעו למקומות רחוקים, ואתה מבין כמה החינוך היה פה שונה, חינוך ללקיחת אחריות למען הכלל". משה (בוגי) יעלון בראיון מיוחד ל"הד הקריות" חוזר לשורשיו הנטועים עמוק בקרית חיים, לילדות ברחוב חרב לאת ולימי הצנע ומספר איך בעצם כאן הכל התחיל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *