בית / קריות / פנאי קריות / יובל לבית נגלר

יובל לבית נגלר

בדצמבר 1963 נחנך מועדון הצעירים לאחר פעולה ברוכה של ראש העירייה דאז אבא חושי שהעלה בקשת תרומה לדיויד דובינסקי, נשיא איגוד עובדי אפנת נשים בניו יורק-בעת ביקורו בישראל בשנת 1959.

התרומה אושרה והועברה לאחר ביקורו של אבא חושי בניו יורק בשנת 1961 ובפגישתו עם דיויד דובינסקי סוכם שהמשכן יקרא על שמו של איזידור נגלר שהיה ידידו וסגנו של דובינסקי במשך 30 שנה ונפטר בטרם עת. לבית נגלר "אח תאום" בדמות בניין למעונות סטודנטים ע"ש איזידור נגלר ברח' ה-27 בניו יורק.

בשנים הראשונות להפעלתו פעל בית נגלר כעמותה בעזרת מתנדבים. בשנת 1973 מונה מנהל ראשון מטעם עיריית חיפה הוא: פיני וגמן שמשמש היום בתפקיד ראש מערכת החינוך והרווחה. מאז פועל בית נגלר כמרכז תרבות ומרכז קהילתי לרווחתם והנאתם של תושבי קריית חיים. אולם המופעים הנמצא בבית נגלר מקיים מופעים רבים לכל תושבי מטרופולין חיפה.

בית נגלר (צילום: צבי רוגר)
בית נגלר (צילום: צבי רוגר)

בבית נגלר קיימים 52 חוגים ב-23 תחומים ,מתקיימות כ-100 הרצאות ב-13 סדרות, כ-12 הצגות ילדים בשנה ומועדון זמר האיכותי והוותיק באזור. בית נגלר נמצא במקום הראשון מחוץ לת"א באירוח מופעי סטנד אפ כ-40 בשנה. בבית נגלר מופיעה התזמורת הסימפונית חיפה בסדרת קונצרטים למנויים כמו גם תזמורת הבית –תזמורת כלים שלובים-על טהרת כלי נשיפה שמתאמנת ומופיעה בסדרת קונצרטים שנתית.

בית נגלר משמש אכסניה לאין ספור -כנסים , השתלמויות ,מסיבות, סדנאות, מפגשים חברתיים, הקרנות סרטים ,הצגות סל תרבות ,אירועי בתי הספר ,אירועי חגי ישראל ,מגוון תערוכות, תערוכת אמנות הזכוכית המובילה בארץ –בחודש אפריל ועוד.

חבורות הזמר העירוניות שירלי , ניצנים ואקפלה חיפה הן להקות הבית. את כל הנ"ל מנהלים בגאווה דני צייזלר מנהל הבית וחיה סטינובר רכזת התרבות ועוד 8 עובדים מסורים המועסקים בשתי משמרות ותורנויות בסופי שבוע.

בדוק גם

סימי אקושטי. צילום: דורון גולן

"גברת אקושטי, מה נהיה ממך?"

הגירושים, המצוקה הכלכלית, המלאך המושיע דני נישליס, העבודה עם אסירים בכלא צלמון, תוכנית הרדיו והפריצה אל הבמה * סימי אקושטי מקרית חיים על הדרך שעשתה מהתקופה הכי חשוכה בחייה ועד ההצגה "מבשלים זוגיות", שבה היא מככבת בימים אלה, ועל ההחלטה לחיות את החיים ולא לידם * "היום אני על גג העולם, עפה על החיים שלי ועפה על עצמי, אבל אני לא רוצה לשכוח, זה עשה אותי"

1 "זה כיף וגם אחריות". אלי כהן (צילום: יובל חן)

בשליחות כללית

אלי כהן מקרית חיים סגר לאחרונה מעגל, כשמונה למנהל מרחב חיפה והגליל המערבי של שירותי בריאות כללית. תחת ניהולו מאות מרפאות, שני מרכזים רפואיים גדולים, אלפי עובדים ותקציב של מיליארדי שקלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *