יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / קריות / חדשות קריות / בג"ץ הורה למדינה להודיע מתי יסולק מיכל האמונה ממפרץ חיפה

בג"ץ הורה למדינה להודיע מתי יסולק מיכל האמונה ממפרץ חיפה

התפתחות חיובית במאבק כנגד זיהום האוויר: נדחתה עתירת מפעל חיפה כימיקלים נגד עיריית חיפה שסירבה לתת למיכל האמוניה הגדול היתר בנייה ורישיון עסק. בג"ץ קבע כי על המשרד להגנת הסביבה להשיב תוך 45 יום כיצד בכוונתו לגרום להפחתת כמות האמוניה שבמיכל עד סגירתו הצפויה ב-2017 .

בהמשך להחלטת הממשלה, על פיה ייסגר מיכל האמוניה בחיפה בשנת 2017 וערעור חברת "חיפה כימיקלים" סירבה עיריית חיפה להעניק רשיון עסק או היתר לגליזציה למיכל האמוניה.

בדיון שהתקיים היום, שני, בעליון, הורה בית המשפט למדינה להודיע תוך 45 יום על לוחות הזמנים לביצוע החלטת הממשלה בדבר סגירת מיכל האמוניה במפרץ חיפה והעתקת פעילותו למישור רותם שבנגב. כמן כן נדרשה המדינה ע"י בית המשפט העליון למסור את עמדתה ביחס לניהול מיכל האמוניה בתקופת הביניים עד סגירתו באופן שימזער את הסיכונים הנובעים מקיימו.

מיכל האמוניה (צילום: צבי רוגר עיריית חיפה)
מיכל האמוניה (צילום: צבי רוגר עיריית חיפה)

ראש עיריית חיפה יונה יהב, המוביל  מאבק משפטי וציבורי לסילוק מיכל האמוניה ממפרץ חיפה קיבל היום את ההחלטה ואמר כי היא "מעניקה רוח גבית למאבק אותו מובילה לצערה עיריית חיפה מזה זמן רב לבדה."

"הכתובת כבר שנים על הקיר – והיא אומרת; סכנה!" הוסיף יהב "נגמרו המשחקים וגרירת הרגליים של הגורמים האחראיים. על ממשלת ישראל להקצות לאלתר את התקציבים הנדרשים להפסקת פעילות המיכל ולסלק אותו מלב מטרופולין המפרץ מוקדם ככל הניתן. אנו מצפים כי הדבר יקרה עוד לפני היעד שקבעה הממשלה".

בדוק גם

המקום שבו הייתה הסוכה. צילום: ועד קרית חיים

אלמונים גנבו את הסוכה שבנה ועד קרית חיים לתושבים

אלמונים גנבו הלילה (שלישי) את הסוכה שבנה ועד קרית חיים בשטח מרפאת צאלון שהייתה מיועדת …

סכסוך כספי. זירת הרצח (צילום: שלומי גבאי)

שלושה פצועים קשה באירוע דקירה בקרית ים

המשטרה חוקרת אירוע דקירה בקרית ים. לפני זמן קצר התקבל דיווח על שלושה אנשים שנמצאו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *