יום שלישי , ינואר 22 2019
בית / קריות / חדשות קריות / ראש עיריית קרית ביאליק הותקף בלשכתו על ידי עשרות מתפללים
חרדים תוקפים בלשכת ראש העיר קרית ביאליק
חרדים תוקפים בלשכת ראש העיר קרית ביאליק (צילום: עיריית קרית ביאליק)

ראש עיריית קרית ביאליק הותקף בלשכתו על ידי עשרות מתפללים

אלי דוקורסקי (צילום: באדיבות העירייה)
אלי דוקורסקי (צילום: באדיבות העירייה)

קבוצת מתפללים שהשתלטה על בית כנסת בשכונת צור שלום והפכה אותו למתחם כולל, תקפה בתחילת השבוע את ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי. ביום ראשון בבוקר הגיעו לבניין העירייה כארבעים מתפללים. ברגע בו נפתחה דלת הלשכה, נכנסו המתפללים לחדר ראש העיר, התחילו לקלל, לדחוף ולגדף אותו. המתפללים צעקו: "כאן תהיה בית שמש החדשה" ושפכו מים על דוקורסקי.

לאחר מספר דקות, התעשתו עובדי הלשכה והזעיקו את השיטור העירוני. ללשכת ראש העיר הגיעו שוטרים ופקחי עירייה ועצרו ארבעה חשודים. החשודים הועברו לתחנת המשטרה זבולון, שם התברר כי שניים מהם כלל אינם תושבי הקריות והם רשומים כתושבי בית שאן ורכסים. שניים מהחשודים נעצרו בגין איום על אנשי ציבור ושניים מהם נעצרו בגין התפרעות מקום ציבורי.

למחרת בבוקר הובאו החשודים לבית משפט השלום בקריות. השופט החליט לשחרר אותם בתנאים מגבילים, תוך התחייבות שלא יתקרבו לבניין העירייה. בשלב זה הוחלט שלא להצמיד לראש העירייה מאבטחים.

 הסיפור המלא ביום שישי ב"הד הקריות

חרדים תוקפים בלשכת ראש העיר קרית ביאליק
חרדים תוקפים בלשכת ראש העיר קרית ביאליק (צילום: עיריית קרית ביאליק)

 

בדוק גם

מתנגדים לכרות אותו. העץ העתיק בקרית ביאליק (צילום: נורית אפרים)

קרית ביאליק: התושבים מתנגדים לכריתת העץ העתיק

העירייה תאפשר את כריתת עץ האורן הותיק, המתנוסס ברחוב ביאליק עוד משנות ה-60, עבור קבלן שקנה את השטח. תושבת הקריה נורית אפרים הגישה השבוע ערר בנושא לקרן קיימת לישראל

2 תגובות

 1. התגובה שלךבית הכנסת במקור נבנה ע"י ניצולי שואה והוא לא של חרדים , בראש השנה
  יתפללו בבה"כ בע"ה קרוב ל 200 איש
  חרדים, מסורתיים , חילוניים , ספרדים, אשכנזים
  ומי שלא מאמין שיבוא ויראה
  ופשוט באו לדרוש מראש העיר דברים מינימליים שצריך מקום כזה בשביל להתקיים
  אל תאמינו להם

 2. מוטי ביטון

  למר אלי דוקרסקי היקר אתה טועה ומטעה וגורר לשנאת חינם מיותרת . אני תלמיד אורט ביאליק גר ליד הכולל וכן חילוני מסורתי לא שומר שבת כמו רוב תושבי קרית ביאליק אבל אני יכול להעיד שהאברכים האלה בכולל הם האנשים הכי טובים שדוגלים בדו קיום בין חילונים לחרדים ואפילו תתפלאו הם מכבדים וממש לא מתכננים להפוך את המקום "לבית שמש" . אני לומד פעם בשבוע בשיעור תורה במוצאי שבת שלא נכפה עליי אלא שאני הולך מרצון עם עוד 20 חברה חילונים השיעור הזה תורם לי יותר מהרבה שיעורים בבית ספר ומקנה לי ערכים שאני לא רוכש בבית ספר ואחד מהנעצרים הוא המורה של השיעור והוא האדם הכי טוב שאני מכיר. בנוסף הישיבה הזאת נתנה מסגרת להרבה אנשים שנפלטו מכל מערכת אפשרית שעם לא הישיבה יכול להיות שהם היו במקום אחר ולא טוב היום. האברכים האלו שאתה מסיט נגדם כרגע לעומת השנאת חינם שאתה גורם הם מאמינים בנתינת אהבת חינם . נ.ב לכל המגיבים בפוסט הזה שלא באמת מכירים את אותם אברכים ואת המקום אתם מוזמנים ללכת לכולל לפגוש את האברכים ולראות שהשד לא נורא כל כך כמו שעשו מימנו פה ואז תשפטו בעצמכם ולא תהיו מוסטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *