מבזקים
בית / קריות / נדל"ן קריות / קרית ביאליק: טיילת הפוארה תורחב עד בית הספר אורט

קרית ביאליק: טיילת הפוארה תורחב עד בית הספר אורט

הדמיית טיילת הפוארה
השקעה של 11 מיליון שקלים. הדמיית טיילת הפוארה (רשות נחל הקישון )

טיילת הגדורה, שביל רוכבי האופניים והולכי הרגל שלאורך נחל הגדורה (הפוארה) תוארך ותיסלל עד לבית הספר התיכון "אורט" בשכונת ביאליק דרום, כך הודיע היום (חמישי) ראש העירייה, אלי דוקורסקי. בשלב ב' תשתתף גם המועצה האזורית זבולון שחלק מהטיילת עובר בתחומה המוניציפלי.
לאחרונה נפתח שלב א' של הטיילת, מידי יום, לאורך כל היום, נצפים אלפי תושבים מקריית ביאליק ומחוצה לה, צועדים בטיילת החדשה המשתרעת על 1.2 ק"מ. הטיילת משתרעת בין רחוב רבין (אזור הקריון) לבין רחוב אשל בשכונת סביניה. מסלול הטיילת מואר ומאפשר הליכה ורכיבה גם בשעות הלילה. בהקמת שלב א' הושקעו 3.6 מיליון שקלים במימון משותף של עיריית קרית ביאליק, רשות נחל קישון, קק"ל, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ומשרד התיירות.

מעל רחוב העמקים בשכונת ביאליק דרום, שהנו קטע דרך רחב וסואן, יוקם גשר הולכי רגל ורוכבי אופניים שיהיה חלק מטיילת הגדורה. הגשר ייבנה במסגרת מכרז המטרונית לסלילת מסלולה בין קרית ביאליק לקריית אתא. עלות הקמת הגשר הנה כשבעה מיליון שקלים, שימומנו במלואם על ידי המדינה. על הקמת הגשר נחתם באחרונה הסכם בין עיריית קריית ביאליק ומשרדי האוצר והתחבורה.

דוקורסקי: "הקמת הגשר תבטיח כי טיילת הגדורה תהיה מסלול בטוח להולכי רגל ורוכבי אופניים. דוקורסקי הוסיף, כי הכוונה היא כי בשנת 2014 יחלו עבודות שלב ב' של הטיילת וניהול הפרויקט יופקד בידי קק"ל.

 

בדוק גם

צילום: מכבי קרית ביאליק

מכבי קרית ביאליק רגל וחצי בליגה הארצית

אמש (שלישי) התקיים משחק העונה בליגה א' בין מוליכת הטבלה ומי שככל הנראה תעלה ליגה, …

אופניים שיתופיים בקרית ביאליק. צילום: דוברות העירייה

האופניים השיתופיים הגיעו לקרית ביאליק

קרית ביאליק הצטרפה השבוע  למיזם האופניים השיתופיים mobike. המערך מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת המופעלת על ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *