יום שני , ספטמבר 24 2018
בית / קריות / חדשות קריות / קרית באיליק נפרדת מהשלולית המיתולוגית הסמוכה לצומת צבר

קרית באיליק נפרדת מהשלולית המיתולוגית הסמוכה לצומת צבר

עיריית קרית ביאליק סיימה את עבודות הנחת קו הניקוז החדש בשדרות בן גוריון בעיר. לאחר הגשמים העזים של הימים האחרונים התברר, שהנחת הקו החדש הביאה לכך ששלולית הענק, שהפכה במרוצת השנים לסימן ההיכר של צומת הרחובות בן גוריון – הפלמ"ח – הנרקיסים הסמוכה לצומת צבר בעיר, התייבשה.

עבודות התשתית בשדרות בן גוריון כללו בין היתר עבודות ניקוז בהיקף של 6 מיליון שקלים, שהביאו לייבוש השלולית המיתולוגית. הבעיה העיקרית שגרמה למי הגשמים להיקוות במקום, נבעה ממערכת ניקוז ישנה שקרסה בעת הגשמים.

בזמן העבודות התברר, כי מערכת הניקוז הישנה, התמלאה, עם השנים, בשורשים ובאדמה וגרמה, בכל מטח גשם, להצפת הצומת וחלק מרחוב הפלמ"ח והנרקיסים הסמוכים לה.

בעקבות עבודות שנעשו בשדרות ההסתדרות, עבור מערך המטרונית על ידי חברת יפה נוף, גדלה מאוד כמות מי הנגר ולכן הוחלט לאגום משאבים ממשרד התחבורה ועיריית קרית ביאליק ולהחליף את קו הניקוז לאורך שדרות בן גוריון, החל מרחוב הפלמ"ח ועד נחל הגדורה. כמו כן נסללו מחדש כבישי השירות לכל אורך שדרות בן גוריון.

ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי: ״למעלה מארבעים שנה היוותה הצומת נקודת תורפה של הניקוז העירוני. שמתי לי אתגר, לחסל את השלולית המיתולוגית ובצעתי זאת. תושבי העיר נפרדו השנה מהשלולית הנוסטלגית, הדבר המאפשר כניסה ויציאה חופשית מהעיר גם בימי הגשם הקשים״.

שדרוג שדרות בן גוריון (צילום: סימה הרשמן)
שדרוג שדרות בן גוריון (צילום: סימה הרשמן)

בדוק גם

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *