יום שני , דצמבר 17 2018
בית / קריות / חדשות קריות / קרית באיליק נפרדת מהשלולית המיתולוגית הסמוכה לצומת צבר
שדרוג שדרות בן גוריון (צילום: סימה הרשמן)
שדרוג שדרות בן גוריון (צילום: סימה הרשמן)

קרית באיליק נפרדת מהשלולית המיתולוגית הסמוכה לצומת צבר

עיריית קרית ביאליק סיימה את עבודות הנחת קו הניקוז החדש בשדרות בן גוריון בעיר. לאחר הגשמים העזים של הימים האחרונים התברר, שהנחת הקו החדש הביאה לכך ששלולית הענק, שהפכה במרוצת השנים לסימן ההיכר של צומת הרחובות בן גוריון – הפלמ"ח – הנרקיסים הסמוכה לצומת צבר בעיר, התייבשה.

עבודות התשתית בשדרות בן גוריון כללו בין היתר עבודות ניקוז בהיקף של 6 מיליון שקלים, שהביאו לייבוש השלולית המיתולוגית. הבעיה העיקרית שגרמה למי הגשמים להיקוות במקום, נבעה ממערכת ניקוז ישנה שקרסה בעת הגשמים.

בזמן העבודות התברר, כי מערכת הניקוז הישנה, התמלאה, עם השנים, בשורשים ובאדמה וגרמה, בכל מטח גשם, להצפת הצומת וחלק מרחוב הפלמ"ח והנרקיסים הסמוכים לה.

בעקבות עבודות שנעשו בשדרות ההסתדרות, עבור מערך המטרונית על ידי חברת יפה נוף, גדלה מאוד כמות מי הנגר ולכן הוחלט לאגום משאבים ממשרד התחבורה ועיריית קרית ביאליק ולהחליף את קו הניקוז לאורך שדרות בן גוריון, החל מרחוב הפלמ"ח ועד נחל הגדורה. כמו כן נסללו מחדש כבישי השירות לכל אורך שדרות בן גוריון.

ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי: ״למעלה מארבעים שנה היוותה הצומת נקודת תורפה של הניקוז העירוני. שמתי לי אתגר, לחסל את השלולית המיתולוגית ובצעתי זאת. תושבי העיר נפרדו השנה מהשלולית הנוסטלגית, הדבר המאפשר כניסה ויציאה חופשית מהעיר גם בימי הגשם הקשים״.

שדרוג שדרות בן גוריון (צילום: סימה הרשמן)
שדרוג שדרות בן גוריון (צילום: סימה הרשמן)

בדוק גם

יצאו צדיקים. צוות השיטור העירוני (צילום: עיריית קרית ביאליק)

החתול שגרם לשיטור העירוני לעבוד באמצע הלילה

במהלך הלילה האחרון התקבלה במוקד העירוני של קרית ביאליק שיחת טלפון, שבישרה על חתול שתקוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *