בית / קריות / חדשות קריות / נתפס נוהג בפסילה בפעם הרביעית, ושוחרר למעצר בית

נתפס נוהג בפסילה בפעם הרביעית, ושוחרר למעצר בית

כתב אישום מזורז הוגש בשבוע שעבר נגד נהג שנעצר לאחר שנתפס נוהג בפסילת רישיון,  בפעם הרביעית בתוך מספר שנים. לאחר מעצרו התברר כי לאיש אין רישיון נהיגה בתוקף במשך עשור, ונגדו 61 הרשעות תעבורה.

החשוד, תושב קרית ביאליק נעצר בשבוע שעבר, במקום עבודתו על ידי שלושה צוותים מיחידת הפסולים של ימ"ר אגף התנועה. החוקרים עקבו אחר החשוד מהרגע שיצא מביתו והסריטו את נהיגתו במצלמת וידאו.

החשוד נעצר לחקירה ובהליך בזק, הוגש נגדו כתב אישום בתוך שלוש שעות. נציגי המשטרה, אף הגישו בקשה לבית משפט השלום לתעבורה בחיפה בקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו.

עו"ד יעד נוה
"מרשי, איש נורמטיבי, בעל משרה בכירה". עו"ד יעד נוה (צילום: הילה מלמד)

בהארכת המעצר טען נציג המשטרה כי מדובר בחשוד שרק לפני ארבעה חודשים הוטלה עליו פסילה, בגין נהיגה בפסילה, ובעברו שלוש הרשעות מסוג זה. אחת מההרשעות נגזרה עליו כשנהג על אופנוע, בעוד איננו מחזיק ברישיון נהיגה מתאים.

נציג המשטרה טען כי החשוד מסוכן ואין לשחררו לחלופת מעצר, מאחר ובאופן מודע הוא חוזר ונוהג בפסילת רישיון וכי עונש המאסר המותנה אינו מרתיע אותו.

בהחלטה תקדימית ולמרות עונש המאסר על תנאי התלויים נגד החשוד, החליט השופט שמואל יציב לשחרר את החשוד למעצר בית בתנאים מגבילים ובערבות עצמית של 50 אלף שקלים.

נציגי המשטרה הגישו ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה. נציגת הפרקליטות עו"ד ליאת מיכל, טענה בדיון הערר כי אין לתת אמון בחשוד ולשחרר אותו לחלופת מעצר.
מרשו של החשוד, עו"ד יעד נוה, טען בבית המשפט כי מדובר באיש נורמטיבי, בעל משרה בכירה ומשפחתו תפקח שאינו יפר את תנאי מעצר הבית.

צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

השופט דניאל שיף אמר בהחלטתו: "על אף שעבירות תעבורה הן עבירות פליליות לכל דבר, עדיין חובה על בית המשפט לבחון אם ניתן לשחרר נאשם בתנאים שפוגעים פחות בחירותו מאשר מעצר", וקבע על שחרורו של החשוד למעצר בית.

עו"ד יעד נוה: "מדובר באדם, שלחובתו עונש מאסר על תנאי ועבירות לא מעטות של נהיגה בפסילה. ברגע שהוגשה נגדו בקשה למעצר עד תום ההליכים, היה עלינו לשכנע את בית המשפט כי יש לבחון חלופת מעצר, מאחר ושליחתו לבית המעצר, אינה מהווה מקדמה על חשבון העונש. בית המשפט לקח החלטה אמיצה בכך שנתן במרשי אמון שלא יפר סעיף מתנאי שחרורו. בעניין העונש, קיימת סבירות גבוהה, כי בסופו של יום, מרשי יאלץ לתת את הדין על עבירות כה חמורות".

בדוק גם

כוויות ברגליים. צילום מתוך תיק התביעה

תביעה נגד גן ילדים שבו תינוק ניכווה ממים רותחים ברגליו

לבית משפט השלום בקריות הוגש כתב תביעה נגד גן ילדים פרטי בקריות בעקבות מקרה שבו …

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

תגובה אחת

  1. כל העבד כי ימלוך מרשים לעצמם לצפצף על החוק. כולם אוכלי חינם, . יש להעניש אותו בכל חומרת הדין. נסע גם בלי בטוח וסכן את עצמו ואת כל מי שנסע איתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *