יום חמישי , ינואר 17 2019
בית / קריות / חדשות קריות / מי אחראי לתקן הצפה מצינור ביוב בקרית ביאליק?
"אי אפשר להשאיר את החלון פתוח" ההצפה ברחוב דפנה (צילום: סיון הלפרין)
"אי אפשר להשאיר את החלון פתוח" ההצפה ברחוב דפנה (צילום: סיון הלפרין)

מי אחראי לתקן הצפה מצינור ביוב בקרית ביאליק?

דיירי בניין ברחוב דפנה 61 א' בקרית ביאליק, מתלוננים על הצפה מצינור הביוב בצד הבניין בעקבות מזג האוויר הסוער בסוף השבוע האחרון. לדבריהם, ההצפה מתרחשת כמה פעמים בשנה והצחנה שעולה ממנו נוראית.

"בעלי חולה סרטן סופני והצחנה שעולה מההצפה מגיעה לחלון שלו וגורמת לסבל נוראי", מספרת אחת מדיירי הבניין, "אי אפשר להשאיר את החלון פתוח כי זה מזיק לבריאות. מהעירייה אומרים ששירותי הביוב פרטיים, אבל על מה אנחנו משלמים את החשבונות? אומנם ההצפה פחתה, אך עדיין יש בעיה מתמשכת וריח לא טוב".

אותה דיירת טוענת שהתקשרה למוקד העירוני. כשחזרו אליה מלשכת ראש העירייה, נאמר לה שהם פועלים על פי הוראה של משרד הפנים, שלפיה הם לא אמורים להתערב, מכיוון ובעיית הביוב לא באחריותם, ושהעירייה סידרה את הבעיה עד כה לדיירים כטובה.

"ביום שלישי באו אנשים כמה פעמים וניסו לתקן, אבל הם לא הצליחו לפתור את הבעיה. ביום רביעי באו שוב, פתחו ברזים, סגרו והלכו. השכנה שלנו, מורה במקצועה, גם כן פנתה לעירייה, ואמרו לה שישלחו מישהו לתקן", סיפרה הדיירת.

מעיריית קרית ביאליק נמסר: "כפי שנמסר לתושבים הפונים לאחר ביקור האינסטלטור במקום, מדובר בבור ביוב השייך לדיירי הבניין. מעבר לכך, מינואר 2013 מערכת הביוב העירונית אינה באחריות העירייה, אלא באחריות תאגיד מי ביאליק".

תגובת מי ביאליק: "הנושא נבדק אתמול עוד כשהגיעה הפנייה אלינו, ואז היה חשוב לנו לראות האם הביוב שייך לנו או לתושבי הבניין. מבדיקה של מהנדס התאגיד, הביוב שייך לדיירים. למרות הכול, הנחינו את המהנדס לפעול לפנים משורת הדין, לשחרר את סתימת הביוב".

"אי אפשר להשאיר את החלון פתוח" ההצפה ברחוב דפנה (צילום: סיון הלפרין)
"אי אפשר להשאיר את החלון פתוח" ההצפה ברחוב דפנה (צילום: סיון הלפרין)

בדוק גם

הביוב בנהריה זורם לים. בלי ביוב חדש, לא תהיה בנייה חדשה (צילום: פרטי)

משרד הבריאות: "תשתיות הביוב של נהריה מתקופת המנדט"

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ממשיכה לקדם תוכניות לבניית פרויקטים למגורים באכזיב, למרות היעדר תשתיות הביוב ומסתמכת על כך שבעירייה יחתמו על הסכם גג לבניית 8000 יחידות דיור והמדינה תשדרג את התשתיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *