בית / קריות / פנאי קריות / כיכר הפינג'אן ריגשה את לוחם הפלמ"ח

כיכר הפינג'אן ריגשה את לוחם הפלמ"ח

ניסים סדובסקי, תושב קרית ביאליק, בשנות ה-80 לחייו, נעצר ליד הכיכרות החדשות המעוצבות בהשראת שירי הפלמ"ח, התרגש עד דמעות ושיגר מכתב מרגש לראש העירייה, אלי דוקורסקי, אליו צירף מדליה שקיבל בתקופת הפלמ"ח.

לאחרונה סיימה העירייה עבודות סלילה, בטיחות ופיתוח נופי ברחוב הפלמ"ח בעיר. ברחוב נסללו שתי כיכרות שעוטרו בפיסול סביבתי בהשראת השירים "שיר הפינג'אן" ו"מסביב למדורה".

בכיכר הצפונית הוצב פינג'אן ענק ובכיכר הדרומית החדשה הוצבו דמויות של שני לוחמי פלמ"ח יושבים מסביב למדורה. המיצגים קצרו שבחים רבים ומכתבים רבים נשלחו לעירייה, אולם את המכתב המרגש מכולם כתב לדוקורסקי ניסים סדובסקי, לוחם פלמ"ח לשעבר המתגורר בעיר.

כיכר הפינג'אן
"נזכרתי בחבריי שנפלו בקרבות". כיכר הפינג'אן (צילום: דוברות עיריית ביאליק)

במכתבו כתב סדובסקי: "עצרתי את רכבי והתבוננתי על הפינג'אן, ומודה אני שדמעות זלגו מעיניי. עבודת אמנות, חפץ דומם, אבל כל כך היסטורית ונוסטלגית… נזכרתי בחבריי אשר נפלו בקרבות עקובי דם ואיך שרנו את שירי פלמ"ח מסביב למדורה. גם אשתי ז"ל היתה פלמ"חניקית כמוני ונזכרתי בשיר 'על המשלט ישבנו' והסטן והפינג'אן היו תמיד צמודים זה לזה".

כיכר מסביב למדורה
בהשראת שירי הפלמ"ח. כיכר מסביב למדורה (צילום: דוברות עיריית ביאליק)

סדובסקי ציין כי בעומדו ליד הכיכרות שאל עוברים ושבים האם הם יודעים מה שעומד מאחורי המיצגים. "מצאתי לאות הוקרה ותודה שנתת לי עוד תקווה שיזכרו אותנו כי האדם הולך אך הסמל נשאר. קבל ממני את אחד הסמלים אשר קיבלתי בתקופת הפלמ"ח".

דוקורסקי התרגש מהמחווה וכתב לסדובסקי: "משלוח המדליה כהוקרה על התקנת מיצגי הפלמ"ח שהוצבו בכיכרות ברחוב זה נגע לליבי וריגש אותי מאוד".

 

בדוק גם

חלוקת מלגות קרית ביאליק. צילום: דוברות העירייה

קרית ביאליק העניקה 210 מלגות לסטודנטים

ביום שלישי השבוע העניקה עיריית קרית ביאליק 210 מלגות לסטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר. קרן המלגות העירונית על …

שבית ארז. צילום: דורון גולן

"הביקוש לאהבה לא נגמר אף פעם"

שבית ארז מקרית מוצקין היא אדם של אנשים. בפי חבריה היא מכונה "עובדת סוציאלית", ולו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *