בית / קריות / פנאי קריות / יוצאת לאור

יוצאת לאור

ד"ר חדוה טרגר לא השתנתה בכלל בעשורים שחלפו מאז שלימדה אותי היסטוריה בתיכון קרית חיים. השיער הבלונדיני והעיניים הכחולות והיוקדות היו כבר אז מלאות תשוקה לטרוף את החיים ולהספיק יותר מכולם. והיא הספיקה לעשות כל כך הרבה דברים, שקצרה היריעה מלהכיל. היא למדה לתואר במדעי הרוח והחברה, המשיכה לתואר שני בחינוך  באוניברסיטת בר אילן שם גם עשתה דוקטורט בנושא הקשר בין מעורבות הורים והישגים לימודיים של הילדים.

במקביל עבדה כרכזת מד"צים בעיריית קרית מוצקין, ניהלה את בית הספר הקהילתי בתיכון קרית חיים, הנחתה את פרויקט שח"ק, הנחתה סטודנטים בעריכת תזות לתואר שני, ערכה והוציאה לפועל פרויקטים חינוכיים ותרבותיים בעיריית חיפה, הרצתה במכללת הגליל המערבי, ניהלה בית ספר יסודי בבת גלים, ניהלה את עירונית קרית חיים ובתפקידה האחרון ניהלה את המכללה להנדסאים במכללת אורט קרית ביאליק.

חינכה דורות של קרייתים. ד"ר חדוה טרגר. צילום: גיל נחושתן

המוות של אביה הביא אותה להחלטה שלא משנה מה, היא תממש את עצמה. לאחר השבעה, שיתפה בלבטיה את מנכ"לית הוצאת סטימצקי,
שאמרה לה לשלוח את כתב היד שכתבה ללקטורה, השלב הראשון בתהליך ההוצאה לאור ולהמתין לתגובה. "אחרי שלושה שבועות קיבלתי תשובה ארוכה, מאדם ניטרלי לחלוטין, שאינו מתיימר להיות איש חינוך. הוא כתב שזה ספר שחייבים להוציא כי הוא מקצועי ויהיה לעזר".

ספרה הנקראה הורים ממנפים הישגים עדיין לא הושק, אבל כבר נחטף בחנויות סטימצקי וההורים, המורים ואפילו ראשי הרשויות המקומיות כבר יודעים לזהות שמדובר בדבר הגדול הבא. המסר של הספר הוא שאין חינוך ללא הורים.הספר עוסק במעורבות הורים ובהישגים לימודיים של התלמידים, מגיל הינקות ועד לתיכון.

"החלום הוא שהספר יהיה מודל למשרד החינוך, אבל זה יקרה רק כשהשטח יבער, כי מהפכות קורות מלמטה. כשיבינו במשרד החינוך שאין פה איום על מעמד המורה, זה יקרה. הילדים צריכים להבין שהמורים וההורים הם בעדם ולא נגדם, כי חיבור זו מילה חיובית, היא מעצמה".

הסיפור המלא יתפרסם מחר ב: הד הקריות

כבר נחטף מהחנויות. ד"ר חדוה טרגר עם ספרה. צילום: גיל נחושתן

בדוק גם

שרית שלח. צילום: דורון גולן

הקרייתים: ציירת עם אופי

שרית שלח מקרית ביאליק לא יכולה לשבת בחוסר מעש. שלח, אם לארבעה וסבתא לארבעה, היא …

"אני צריך להתחבר לאדם במחשבה, ברגש או באנרגיה". טרן דורון גולן

זה כל הקסם

כשיובל טרן מקרית מוצקין הגיע למיונים בצה"ל, הוא הצליח להמם את הבוחנים, עד כדי כך שבמיוחד בשבילו פתחו את התקן "קורא מחשבות צה"לי". הוא נולד למשפחה של קוסמים, אבל לקח את הכישרון לכיוון אחר לגמרי. השירות הצבאי שלו כולל בעיקר הופעות בפני חיילים, מצפון ועד דרום, והחלום הגדול שלו – לכבוש את לאס וגאס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *