בית / קריות / חדשות קריות / התקציב העירוני יוגש און ליין

התקציב העירוני יוגש און ליין

עיריית קרית ביאליק
עיריית קרית ביאליק (צילום: רותם כבסה)

באמצעות מערכת חדשה שפותחה על ידי הסדנא לידע ציבורי בשיתוף המכון הישראלי לדמוקרטיה, במימון גוגל ישראל גוגל, אוניברסיטת תל־אביב וארגון שתיל, יוכלו תושבי קרית ביאליק לנבור בתקציבים וללמוד מהם התקציבים שהעירייה מוציאה, לראות באיזה תחומים מושקע הכסף. בנוסף על כך יוכלו התושבים לראות מאילו מרכיבים בנויות הכנסות העיריה – ארנונה, דוחות חניה, מסים שונים וכדומה – ומה התקציב שהיא מקבלת מהממשלה. בעזרת המערכת יוכל הציבור להשוות בין ההשקעות של הרשויות השונות בתושביהן.

ראש העירייה אלי דוקורסקי שהביע רצונו כי העירייה תיקח חלק בפיילוט אמר: "מזה מספר שנים שאנו מפרסמים את תקציב העירייה באינטרנט ובכך אנו נוהגים שקיפות מלאה כלפי הציבור. גם דוחות הכספיים של העירייה מובאים באתר העירייה לידיעת הציבור. סברנו כי אנו מתאימים ובשלים להשתתף בפיילוט הנגשת תקציב העירייה לציבור ואני שמח כי נבחרנו מבין רשויות מקומיות שהביעו עניין במיזם".

בעיריית קרית ביאליק אומרים, כי תושבי העיר מושפעים מאוד מפעילות העירייה בכל תחומי חייהם: חינוך, תרבות, תברואה ועוד. לכן חשוב שמידע לגבי שימוש במסים המשולמים על ידי התושבים יהיה נגיש, זמין ושקוף עבורם.

דוקורסקי הודה לגוגל ושאר השותפים למיזם על הכללת קריית ביאליק בפילוט המצומצם הכולל 5 רשויות מקומיות בלבד: תל אביב, קריית ביאליק, כפר שמריהו, חורה ומועצה אזורית גוש עציון.

 

 

בדוק גם

רפי ורטהיים (צילום: עצמי)

קרית ביאליק: ד"ר ורטהיים רוצה עיר ידידותית לילדים

העירייה: "ורטהיים ממונה על הפרויקט ולא עשה דבר"

בומה ברח"ד (צילום: פרטי)

ראש בראש: מזוז נבחר ליו"ר הבית היהודי, ברח"ד יתמודד ברשימה עצמאית

הפיכה בסניף הבית היהודי בקרית מוצקין. חבר מועצת העיר, נחום מזוז נבחר ליושב ראש הסניף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *