בית / קריות / חדשות קריות / הצעה לסדר: סטודנטים עובדים יקבלו הנחה בארנונה

הצעה לסדר: סטודנטים עובדים יקבלו הנחה בארנונה

חבר מועצת העיר בקרית ביאליק, גל הדרי, מסיעת הצעירים, הגיש בשבוע שעבר הצעה לסדר בדבר מתן הנחה בדמי הארנונה עבור סטודנטים עובדים על פי מסקנות ועדת קהת.
אחת ממסקנות ועדת קהת אשר התפרסמו לפני כשלושה חודשים דיברה על הנחה בגובה של 66 אחוזים בדמי הארנונה עבור סטודנטים הנמצאים במעגל העבודה. שר הפנים, אלי ישי, אימץ בדצמבר האחרון את מסקנות הועדה, אך בפועל לא הרבה השתנה מאז בשטח.

גל הדרי (צילום: עצמי)

"קיימת בעיה קשה עבור צעירים לרכוש או לשכור דירה בקרית ביאליק. מצד אחד, אין מלאי דירות מספיק למטרה זו ובנוסף לכך קרית ביאליק היא בין עשרת הערים שבהן תעריף הארנונה הוא הגבוה בארץ ולצערי התעריף רק המשיך לעלות בשנים האחרונות", הסביר הדרי, "קיימת תמימות דעים שעתיד העיר מחייב השקעה בדור הצעיר. ההצעה הזו מבטאת את הכיוון אליו יש לשאוף באופן מעשי.

"המצב נכון להיום הוא כזה שסטודנט שעובד במשרה מלאה למחייתו, אפילו בשכר מינימום, פסול מלקבל הנחה בארנונה. היוזמה שלי עושה שימוש במתווים קיימים של ועדת קהת של משרד הפנים והתאחדות הסטודנטים הארצית. המטרה היא לאפשר לסטודנטים לעבוד למחייתם ועדיין לקבל הנחה משמעותית בארנונה. שינוי זה יעודד סטודנטים רבים לשכור דירה בעיר ובעתיד גם להשתקע בה".

ההצעה שהוגשה על ידי הדרי תידון במועצת העיר. "אני מקווה שכפי שמועצת העיר קיבלה את הצעתי לכלול דיור בר-השגה בבניה חדשה בעיר, גם תוכנית זו תתקבל באהדה ובתמיכה.

בדוק גם

תאונת עבודה בקרית אתא. צילום: איחוד הצלה

מכת תאונות העבודה באתרי בנייה בקריות

שורה של תאונות עבודה אירעו במהלך השבוע החולף בקריות ובסביבה כאשר החמורה שבהן אירעה באתר …

צעדת קרית ביאליק. צילום: דוברות העירייה

אלפים השתתפו בצעדת ביאליק על אף החמסין

צעדת ביאליק שהפכה למסורת, התקיימה ביום שבת האחרון  וכ-9000 תושבי העיר והסביבה הגיעו לאירוע הספורטיבי למרות מזג האוויר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *