יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / קריות / חדשות קריות / הבהלה לכיכר

הבהלה לכיכר

כיכרות  חדשות בקרית ביאליק
כיכרות חדשות בקרית ביאליק (צילום: דוברות העירייה)

עיריית קריית ביאליק החלה בעבודות לביצוע הסדרי תחבורה חדשים ברחובה הראשי של קריית ביאליק, רחוב קרן היסוד. העירייה החלה בהקמת שלוש כיכרות חדשות ברחוב לשיפור שדה הראיה של הנהגים, יצירת מיתון תנועה ומניעת תאונות דרכים.

העירייה החליטה על ביצוע השינויים התחבורתיים לאור נתוני משרד התחבורה ומשטרת ישראל, שהצביעו על ציר קרן היסוד, מקומות מרובי תאונות דרכים ונפגעים. הנתונים הצביעו על שלושה מיקומים ספציפיים, בהם החליטה העירייה לבנות כיכרות.

את ההחלטה על בניית הכיכרות קיבל ראש העירייה אלי דוקורסקי, בעקבות נתוני תאונות הדרכים. דוקורסקי הזמין תכנון תחבורתי לציר קרן היסוד ובתום דיונים עם משרד התחבורה הוחלט, כי ייבנו שלוש כיכרות: בין הרחובות קרן היסוד פינת עצמאות, בין הרחובות קרן היסוד פינת דן ובין הרחובות קרן היסוד פינת אלונים. עבודות התשתית יכללו גם הסדרת מעברי חציה, איי תנועה להולכי רגל, פיתוח נופי, תאורה וסלילת מדרכות באבן משתלבת באזור הכיכרות. עלות הפרויקט מוערכת בסכום של כ-2 מיליון שקלים.

השבוע החלו העבודות בפינת הרחובות קרן היסוד ורחוב דן, צומת שהתאפיינה בבעיות שדה ראיה קשות לנהגים שיצאו מרחוב דן ובקשו להשתלב בתנועה ברחוב קרן היסוד. מהעירייה נמסר כי ראש העירייה סבור שבניית הכיכרות תשפר את בטיחות הולכי הרגל והנהגים, תביא לריסון מהירות הנסיעה ותקטין משמעותית את כמות התאונות באזור.

בדוק גם

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

ציקי אבישר מכריז על התמודדות לראשות קרית מוצקין. צילום: דורון גולן

וועדת הבחירות האזורית על עתירתו של ציקי אבישר: "נטפל לזוטי דברים"

עיריית קרית מוצקין וציקי אבישר ממשיכים להיפגש באולם ועדת הבחירות האזורית והפעם בעקבות עתירתו של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *