מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / הבהלה לכיכר

הבהלה לכיכר

כיכרות  חדשות בקרית ביאליק
כיכרות חדשות בקרית ביאליק (צילום: דוברות העירייה)

עיריית קריית ביאליק החלה בעבודות לביצוע הסדרי תחבורה חדשים ברחובה הראשי של קריית ביאליק, רחוב קרן היסוד. העירייה החלה בהקמת שלוש כיכרות חדשות ברחוב לשיפור שדה הראיה של הנהגים, יצירת מיתון תנועה ומניעת תאונות דרכים.

העירייה החליטה על ביצוע השינויים התחבורתיים לאור נתוני משרד התחבורה ומשטרת ישראל, שהצביעו על ציר קרן היסוד, מקומות מרובי תאונות דרכים ונפגעים. הנתונים הצביעו על שלושה מיקומים ספציפיים, בהם החליטה העירייה לבנות כיכרות.

את ההחלטה על בניית הכיכרות קיבל ראש העירייה אלי דוקורסקי, בעקבות נתוני תאונות הדרכים. דוקורסקי הזמין תכנון תחבורתי לציר קרן היסוד ובתום דיונים עם משרד התחבורה הוחלט, כי ייבנו שלוש כיכרות: בין הרחובות קרן היסוד פינת עצמאות, בין הרחובות קרן היסוד פינת דן ובין הרחובות קרן היסוד פינת אלונים. עבודות התשתית יכללו גם הסדרת מעברי חציה, איי תנועה להולכי רגל, פיתוח נופי, תאורה וסלילת מדרכות באבן משתלבת באזור הכיכרות. עלות הפרויקט מוערכת בסכום של כ-2 מיליון שקלים.

השבוע החלו העבודות בפינת הרחובות קרן היסוד ורחוב דן, צומת שהתאפיינה בבעיות שדה ראיה קשות לנהגים שיצאו מרחוב דן ובקשו להשתלב בתנועה ברחוב קרן היסוד. מהעירייה נמסר כי ראש העירייה סבור שבניית הכיכרות תשפר את בטיחות הולכי הרגל והנהגים, תביא לריסון מהירות הנסיעה ותקטין משמעותית את כמות התאונות באזור.

בדוק גם

כיכר הים. צילום: דוברות העירייה

רצועת החוף בקרית ים ממשיכה להתפתח

כחלק מהתוכנית העירונית של קרית ים לפיתוח רצועת החוף והשער העירוני אל הים, הושלמה השבוע …

חידון יישובי בקרית מוצקין. צילום: ניר שטיינברג

בית הספר מצפה זכה בחידון בנושא 70 למדינת ישראל

חידון הגמר היישובי לבתי הספר היסודיים בקרית מוצקין בנושא "70 למדינת ישראל", התקיים השבוע בהיכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *