בית / קריות / חדשות קריות / הבהלה לכיכר

הבהלה לכיכר

כיכרות  חדשות בקרית ביאליק
כיכרות חדשות בקרית ביאליק (צילום: דוברות העירייה)

עיריית קריית ביאליק החלה בעבודות לביצוע הסדרי תחבורה חדשים ברחובה הראשי של קריית ביאליק, רחוב קרן היסוד. העירייה החלה בהקמת שלוש כיכרות חדשות ברחוב לשיפור שדה הראיה של הנהגים, יצירת מיתון תנועה ומניעת תאונות דרכים.

העירייה החליטה על ביצוע השינויים התחבורתיים לאור נתוני משרד התחבורה ומשטרת ישראל, שהצביעו על ציר קרן היסוד, מקומות מרובי תאונות דרכים ונפגעים. הנתונים הצביעו על שלושה מיקומים ספציפיים, בהם החליטה העירייה לבנות כיכרות.

את ההחלטה על בניית הכיכרות קיבל ראש העירייה אלי דוקורסקי, בעקבות נתוני תאונות הדרכים. דוקורסקי הזמין תכנון תחבורתי לציר קרן היסוד ובתום דיונים עם משרד התחבורה הוחלט, כי ייבנו שלוש כיכרות: בין הרחובות קרן היסוד פינת עצמאות, בין הרחובות קרן היסוד פינת דן ובין הרחובות קרן היסוד פינת אלונים. עבודות התשתית יכללו גם הסדרת מעברי חציה, איי תנועה להולכי רגל, פיתוח נופי, תאורה וסלילת מדרכות באבן משתלבת באזור הכיכרות. עלות הפרויקט מוערכת בסכום של כ-2 מיליון שקלים.

השבוע החלו העבודות בפינת הרחובות קרן היסוד ורחוב דן, צומת שהתאפיינה בבעיות שדה ראיה קשות לנהגים שיצאו מרחוב דן ובקשו להשתלב בתנועה ברחוב קרן היסוד. מהעירייה נמסר כי ראש העירייה סבור שבניית הכיכרות תשפר את בטיחות הולכי הרגל והנהגים, תביא לריסון מהירות הנסיעה ותקטין משמעותית את כמות התאונות באזור.

בדוק גם

כוויות ברגליים. צילום מתוך תיק התביעה

תביעה נגד גן ילדים שבו תינוק ניכווה ממים רותחים ברגליו

לבית משפט השלום בקריות הוגש כתב תביעה נגד גן ילדים פרטי בקריות בעקבות מקרה שבו …

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *