בית / קריות / חדשות קריות / בקרית ביאליק אוהבים בעלי חיים

בקרית ביאליק אוהבים בעלי חיים

בקרית ביאליק מסכמים את השנה ה-13 של פעילות התוכנית "יחס חיובי לבעלי חיים". התוכנית הועברה לכל תלמידי שכבת ה' כולל כיתות החינוך המיוחד והכיתה התקשורתית בששת בתי הספר היסודיים בעיר. 452 תלמידים השתתפו בתוכנית הערכית, שמומנה על ידי העירייה.

את התוכנית יזמה והוציאה לפועל , בהתנדבות, בתיה בר, חברה בקרן למען בעלי החיים במשרד להגנת הסביבה, בשיתוף מנהלת מחלקת החינוך בחי פארק, אסנת מעוז ינקו. מטרת התוכנית היא יצירת חברה מעורבת ואכפתית, המקבלת אחריות אישית במציאת פתרונות בנושאים של שוטטות והתעללות בבעלי חיים ופיתוח יכולת קבלת החלטות, כאשר נתקלים במקרים אלו. התוכנית שמה דגש על ערכים כמו סובלנות, סבלנות, חמלה, עזרה לחלש וכיבוד צורכי השונה, הן כלפי אנשים והן כלפי בעלי חיים.

התוכנית כללה שלושה מפגשים לכל כיתה, שניים בבית הספכ ואחד בחי פארק. במפגשים נחשפו התלמידים לתרומתם של בעלי החיים בכלל וחיות המחמד בפרט לבני האדם, בליווי מצגות וסרטונים. במפגשים עם התלמידים הודגש הקשר, שהוכח מחקרית, בין אלימות כלפי בעלי חיים ובין אלימות כלפי בני אדם ומה ניתן לעשות כדי למנוע זאת. במפגש בחי פארק למדו התלמידים על בעלי החיים שנמצאים בסכנת הכחדה בעולם, על הסיבות שגורמות לכך ומה תרומתם של גני החיות לשימור זנים נכחדים.

תלמידי בית הספר רקפות עם תעודת "ידיד בעלי חיים" (צילום: דוברות העירייה)
תלמידי בית הספר רקפות עם תעודת "ידיד בעלי חיים" (צילום: דוברות העירייה)

הווטרינר הרשותי, ד"ר דוד דדיה, הסביר לתלמידים על חשיבות העיקור של חיות המחמד בכלל וחתולי הרחוב בפרט, לטובת האיזון האקולוגי, לטובת בריאותם של בעלי החיים ולטובת תושבי העי . ד"ר דדיה הדגיש את חשיבותם של חתולי הרחוב כמרחיקי המכרסמים והנחשים מחצרות העיר.

במהלך הפעילות נערך חידון בנושא חתולים. התלמיד שהגיע למקום הראשון, מכל כיתה, זכה במינוי שנתי לחי פארק. בסיום הפרויקט הוענקה לתלמידים תעודת "ידיד בעלי חיים" בחתימתו של ראש העירייה, אלי דוקורסקי.

ד"ר דדיה: "ניתן לראות את תוצאות הלמידה בשטח, כאשר התלמידים מתקשרים למוקד העירוני, כפי שהונחו בתוכנית, ומדווחים על בעל חיים פצוע או משוטט".

דוקורסקי: "הפרויקט מקנה לא רק ידע בתחום אלא גם ערכים ומונע אלימות, משפר את האווירה הבית ספרית ומחנך לדאגה ואכפתיות. אני מברך את יזמי הפרויקט ומשתתפיו ומודה לבתיה בר על נחישותה, מסירותה והאנרגיה הבלתי נדלית שלה למען בעלי חיים והחינוך לאהבתם".

בדוק גם

אילוסטרציה (PantherMedia)

עיריית קרית ביאליק תקים מגרשי חנייה חדשים בעיר

כדי להקל על מצוקת החנייה ברחבי קרית ביאליק, הניח ראש העירייה אלי דוקורסקי, על שולחן …

יונה יהב חותם על הצו (צילום: צבי רוגר)

יונה יהב מסמן וי

ריקון מכל האמוניה, העתירה נגד הרחבת בז"ן, מהפכת התחבורה החשמלית, הרכבל שבקרוב ייצא לדרך והקמת מת"ם ב' במפרץ חיפה. ראש עיריית חיפה מסכם את תשע"ז בסיפוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *