יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / קריות / חדשות קריות / ביאליק: קנס לבני נוער על שתיית אלכוהול בפארקים עירוניים

ביאליק: קנס לבני נוער על שתיית אלכוהול בפארקים עירוניים

שני אוצ'קובסקי (צילום: גונן שמר)

חוק עזר עירוני חדש בקרית ביאליק, יקנוס את בני הנוער ששותים אלכוהול בפארקים הציבוריים, אך יבוטל במידה  והוריהם ישתתפו בסדנה מיוחדת. את הפרויקט העירוני החדש, יזם יו"ר סיעת הצעירים במועצת העיר שני אוצ'קובסקי, בשיתוף פעולה מלא עם ראש העירייה אלי דוקורסקי. היוזמה עלתה  לאוצ'יקובסקי, לאחר פגישה עם דוקורסקי, ובעקבות ריבוי מקרי אלימות בין בני הנוער, הקשורים לשתיית אלכוהול.

"נפגשתי עם ראש העירייה אלי דוקורסקי, כדי לבנות תכנית עירונית, שתמנע מקרים כאלו בקרית ביאליק", סיפר השבוע אוצי'קובסקי. "התוכנית שהוכנה משלבת פן הרתעתי ולא פחות חשוב פן חינוכי". על פי התכנית, הונחו פקחי העירייה לזהות בני נוער, קטינים השותים אלכוהול בפארקים העירוניים ולקנוס אותם בסכום המרבי העומד על 730 שקלים. מספר ימים לאחר מתן הקנס, יוזמנו הורי בני הנוער לעירייה, שם יוסבר להם, כי אם יחתמו ויתחייבו להשתתף בסדנה להורים, שתכלול שני מפגשים ומטרתה הוא זיהוי וטיפול בנוער ששותה אלכוהול, יבוטל הקנס.

"מטרת הפרויקט הייחודי, הוא למנוע מבני נוער להתכנס בפארקים ציבוריים ולשתות אלכוהול ולהוות סכנה לעצמם ולסביבתם, להפסיק את מטרדי הרעש בתקופת הקיץ והכי חשוב להקנות להוריהם כלים אמתיים לטיפול בתופעה", אמר אוצ'יקובסקי השבוע. לפרויקט שותפים גם פרויקט עיר ללא אלימות, הרשות למלחמה בסמים ומחלקת הפיקוח".

 

בדוק גם

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *