בית / קריות / חדשות קריות / ביאליק: קנס לבני נוער על שתיית אלכוהול בפארקים עירוניים

ביאליק: קנס לבני נוער על שתיית אלכוהול בפארקים עירוניים

שני אוצ'קובסקי (צילום: גונן שמר)

חוק עזר עירוני חדש בקרית ביאליק, יקנוס את בני הנוער ששותים אלכוהול בפארקים הציבוריים, אך יבוטל במידה  והוריהם ישתתפו בסדנה מיוחדת. את הפרויקט העירוני החדש, יזם יו"ר סיעת הצעירים במועצת העיר שני אוצ'קובסקי, בשיתוף פעולה מלא עם ראש העירייה אלי דוקורסקי. היוזמה עלתה  לאוצ'יקובסקי, לאחר פגישה עם דוקורסקי, ובעקבות ריבוי מקרי אלימות בין בני הנוער, הקשורים לשתיית אלכוהול.

"נפגשתי עם ראש העירייה אלי דוקורסקי, כדי לבנות תכנית עירונית, שתמנע מקרים כאלו בקרית ביאליק", סיפר השבוע אוצי'קובסקי. "התוכנית שהוכנה משלבת פן הרתעתי ולא פחות חשוב פן חינוכי". על פי התכנית, הונחו פקחי העירייה לזהות בני נוער, קטינים השותים אלכוהול בפארקים העירוניים ולקנוס אותם בסכום המרבי העומד על 730 שקלים. מספר ימים לאחר מתן הקנס, יוזמנו הורי בני הנוער לעירייה, שם יוסבר להם, כי אם יחתמו ויתחייבו להשתתף בסדנה להורים, שתכלול שני מפגשים ומטרתה הוא זיהוי וטיפול בנוער ששותה אלכוהול, יבוטל הקנס.

"מטרת הפרויקט הייחודי, הוא למנוע מבני נוער להתכנס בפארקים ציבוריים ולשתות אלכוהול ולהוות סכנה לעצמם ולסביבתם, להפסיק את מטרדי הרעש בתקופת הקיץ והכי חשוב להקנות להוריהם כלים אמתיים לטיפול בתופעה", אמר אוצ'יקובסקי השבוע. לפרויקט שותפים גם פרויקט עיר ללא אלימות, הרשות למלחמה בסמים ומחלקת הפיקוח".

 

בדוק גם

כוויות ברגליים. צילום מתוך תיק התביעה

תביעה נגד גן ילדים שבו תינוק ניכווה ממים רותחים ברגליו

לבית משפט השלום בקריות הוגש כתב תביעה נגד גן ילדים פרטי בקריות בעקבות מקרה שבו …

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *