מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / ביאליק: קנס לבני נוער על שתיית אלכוהול בפארקים עירוניים

ביאליק: קנס לבני נוער על שתיית אלכוהול בפארקים עירוניים

שני אוצ'קובסקי (צילום: גונן שמר)

חוק עזר עירוני חדש בקרית ביאליק, יקנוס את בני הנוער ששותים אלכוהול בפארקים הציבוריים, אך יבוטל במידה  והוריהם ישתתפו בסדנה מיוחדת. את הפרויקט העירוני החדש, יזם יו"ר סיעת הצעירים במועצת העיר שני אוצ'קובסקי, בשיתוף פעולה מלא עם ראש העירייה אלי דוקורסקי. היוזמה עלתה  לאוצ'יקובסקי, לאחר פגישה עם דוקורסקי, ובעקבות ריבוי מקרי אלימות בין בני הנוער, הקשורים לשתיית אלכוהול.

"נפגשתי עם ראש העירייה אלי דוקורסקי, כדי לבנות תכנית עירונית, שתמנע מקרים כאלו בקרית ביאליק", סיפר השבוע אוצי'קובסקי. "התוכנית שהוכנה משלבת פן הרתעתי ולא פחות חשוב פן חינוכי". על פי התכנית, הונחו פקחי העירייה לזהות בני נוער, קטינים השותים אלכוהול בפארקים העירוניים ולקנוס אותם בסכום המרבי העומד על 730 שקלים. מספר ימים לאחר מתן הקנס, יוזמנו הורי בני הנוער לעירייה, שם יוסבר להם, כי אם יחתמו ויתחייבו להשתתף בסדנה להורים, שתכלול שני מפגשים ומטרתה הוא זיהוי וטיפול בנוער ששותה אלכוהול, יבוטל הקנס.

"מטרת הפרויקט הייחודי, הוא למנוע מבני נוער להתכנס בפארקים ציבוריים ולשתות אלכוהול ולהוות סכנה לעצמם ולסביבתם, להפסיק את מטרדי הרעש בתקופת הקיץ והכי חשוב להקנות להוריהם כלים אמתיים לטיפול בתופעה", אמר אוצ'יקובסקי השבוע. לפרויקט שותפים גם פרויקט עיר ללא אלימות, הרשות למלחמה בסמים ומחלקת הפיקוח".

 

בדוק גם

חנוכת בית כנסת אהבת ישראל. צילום: מאיר אלמלם

בית כנסת קהילתי חדש נחנך בקרית מוצקין

בית הכנסת הקהילתי "אהבת ישראל" על שם הבבא סאלי זצ"ל, נחנך השבוע בקרית מוצקין בעלות …

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קרית ביאליק (צילום: דורון גולן)

המצפון של דוקורסקי, הסירוב של הפולנים

ראש העיר קריית ביאליק טס עם משלחת תלמידי אורט לעיר רדומסקו בפולין אך דחה את בקשת הפולנים לשנות את נאומו כחלק מהמסע  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *