בית / קריות / פנאי קריות / אחותי, מורתי לחיים

אחותי, מורתי לחיים

דודו שגיא, מנכ"ל עופר הקריון זה שש שנים ותושב קריית ביאליק, מספר כי בזכות אחותו, חיה ז"ל, הוא בעצם נולד. "אמי הייתה אישה מלאת גוף. בגיל 41 החלה לפתע להשמין. כשפנתה לרופא לבדוק מה קרה, נאמר לה כי היא בהריון. באותה תקופה, שנות ה-40 המאוחרות של המאה הקודמת, לא היה מקובל שאשה מעל גיל 40 תהיה בהריון והריון בגיל זה היה נחשב למסוכן ביותר".

תחינותיה של האחות עזרו. דודו שגיא צילום: דנה קדוש
תחינותיה של האחות עזרו. דודו שגיא צילום: דנה קדוש

לדבריו, אמו מאוד התלבטה אם להמשיך את ההריון. אחותו חיה, אז בת 18. הפצירה בה להמשיכו, והתחייבה לעזור בטיפול ברך הנולד.

"ואכן תחינותיה של אחותי עזרו. אמי המשיכה את הריונה ולאחר מספר חודשים הגעתי לעולם. ההריון עבר טוב, עובדה. אני חי 66 שנה. אחותי חיה מאוד עזרה בטיפול בי בשנים הראשונות ובזכות זה היה בינינו קשר מאוד מיוחד. אחותי ז"ל ובעלה, ייבדל לחיים ארוכים, היו ממקימי מושב רמות נפתלי, ובחופשות וגם לא בחופשות, תמיד אהבתי לנסוע אליהם ולטייל בגליל העליון. כשהתגייסתי לצבא הקפדתי לשרת באזורים האלו. גם אחר כך הייתי בא אליה המון, היינו בקשר רציף, היינו מאוד קשורים. היא הייתה מורת דרך לחיים. הורי היו מאוד מבוגרים. אמי נפטרה כשהייתי בן 17, ואחותי מטבע הדברים ליוותה אותי בשירותי הצבאי ותחילת דרכי בחיים".

לפני 15 שנה, כשהייתה בת 63, נפטרה חיה כתוצאה מאירוע מוחי. "היא חסרה לי מאוד", אומר שגיא, "אני מאוד מתגעגע אליה מדי יום. מי יודע, ייתכן שלולא התעקשותה, לא הייתי כלל מגיע לעולם. אני מקפיד להיות בקשר קרוב עם הילדים שלה. המשכתי את החיים. יש לי ילדים, נכדים, החיים טובים, אבל עדיין מתגעגע לאחותי שליוותה אותי במשך כל חיי".

 

בדוק גם

אופניים שיתופיים בקרית ביאליק. צילום: דוברות העירייה

האופניים השיתופיים הגיעו לקרית ביאליק

קרית ביאליק הצטרפה השבוע  למיזם האופניים השיתופיים mobike. המערך מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת המופעלת על ידי …

חלוקת מלגות קרית ביאליק. צילום: דוברות העירייה

קרית ביאליק העניקה 210 מלגות לסטודנטים

ביום שלישי השבוע העניקה עיריית קרית ביאליק 210 מלגות לסטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר. קרן המלגות העירונית על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *