יום שבת , ינואר 19 2019
בית / קריות / חדשות קריות / 18 שנה לאסון המסוקים: "הבנתי שאין לי בן יותר"
ארז שטרק (רפרודוקציה: זיו לסמן)
ארז שטרק (רפרודוקציה: זיו לסמן)

18 שנה לאסון המסוקים: "הבנתי שאין לי בן יותר"

ארז שטרק (רפרודוקציה: זיו לסמן)
ארז שטרק (רפרודוקציה: זיו לסמן)

יום לאחר שסגן ארז שטרק מקרית אתא נהרג באסון המסוקים, נכנסו אחיו ואחותו לסדר את חדרו ומצאו בו את פנקס הקצין שלו. בפנקס הם מצאו ציור שצייר, של המצבה שלו, לידה כתב "ה' נתן וה' לקח". על המצבה כתב את ראשי התיבות א"ש, לכאורה ראשי התיבות של שמו, אבל לימים, יגיד הרב לאו לאמו ברכה שבעצם זו המילה "אש", שכן ארז התכלה באש המסוקים. בעמוד אחר, ימצאו שיר שכתב, שיולחן לאחר מספר שנים בפרויקט בו מיטב הזמרים הלחינו שירים שכתבו חיילים שנפלו.

ביום שני הקרוב, כ"ח בשבט, יתקיים במתנ"ס נשר ערב לזכרו של ארז שטרק ז"ל, שנהרג לפני 18 שנים באסון המסוקים. בבית המשפחה בקרית אתא, מנסים הוריו, מאיר וברכה, לספר מה עבר עליהם ב-18 השנים האחרונות, ואיך, אם בכלל, מתמודדים עם אובדן כה גדול. ארז שטרק נולד בשנת 1975. ילד אמצעי, אח לאילן הבכור ולאושרית הקטנה. "ארז היה ילד מאוד עצמאי", מספר אביו, "מגיל הגן היה כבר היה ילד מאוד חברתי שמושך אליו הרבה חברים. כל הזמן הסתובבו סביבו חברים והוא היה ראש קבוצה בכל מקום, בגן, בלימודים ואחר כך גם בצבא, ילד מאוד פיקח". ארז, שנישא לגובה של 1.94 מ', שיחק כדורסל ואחר כך, כשרצה לעבור לקבוצה אחרת, לא נתנו לו את כרטיס השחקן והוא החליט לעשות דווקא ועבר לשחק כדורעף. "זה ארז, אם הוא רצה להשיג את שלו, היה משיג, כוח הרצון שלו היה כל כך חזק והוא לא ויתר על שום דבר, גם בצבא". עד שהתגייס לצבא, המה בית משפחת שטרק בחברים וחברות. ארז כמו מגנט ותמיד בלט מעל כולם. עד היום שומרים ברכה ומאיר שטרק על קשר עם חברי הילדות שליוו אותו מגיל הגן.

עברו לכתבה המורחבת ב"הד הקריות"

מאיר וברכה שטרק (צילום: זיו לסמן)
מאיר וברכה שטרק (צילום: זיו לסמן)

בדוק גם

ערב לזכרון של ארז שטרק ז"ל (צילום: נטע פלג)

זוכרים את ארז

צער עמוק, רגשות כאב, געגועים עזים אולם גם עוצמה פנימית, אנרגיות ותחושת חיות- כל אלו ליוו את הערב המרגש לזכרו של סגן ארז שטרק ז"ל, בן קרית אתא, אשר התקיים בערב שני האחרון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *