בית / קריות / חדשות קריות / קרית אתא: 12 כיתות מונגשות ייבנו במוסדות החינוך

קרית אתא: 12 כיתות מונגשות ייבנו במוסדות החינוך

עיריית קרית אתא מרחיבה את עבודות ההנגשה במוסדות החינוך בעיר עבור תלמידים הסובלים ממוגבלויות. העבודות כוללות בניית 12 כיתות מונגשות, יצירה דרך נגישה ונוחה עבור תלמידים מוגבלים. עלות הפרויקט: כ-360 אלף שקלים. בשלב הראשון יונגשו שבע  כיתות בבתי הספר: שפרינצק, הצבי ישראל, אולפנית שחם, רוגוזין חטיבה ב', רוגוזין חטיבה עליונה, גן רימון והישיבה התיכונית, כאשר בהמשך יונגשו שאר הכיתות.

בית ספר רוגוזין
נכלל בפרויקט. בית ספר רוגוזין בקרית אתא (צילום: אושרת שטיינברג -קרן)

עיריית קרית אתא פועלת להנגשת מבני ציבור וחינוך בכל העיר בכדי להתאים את העיר לסטנדרט הנגישות הנדרש בהתאם לחוק התכנון והבנייה, כאשר המטרה היא להנגיש 100% מהמבנים בעיר. השנה, ביצעה העירייה עבודות להכשרה והנגשה של כיתות שמע במספר בתי ספר ברחבי העיר בהם לומדים תלמידים עם מוגבלויות שמיעה לאחר מיפוי יסודי של כל התלמידים בעלי מוגבלויות לסוגיהן הלומדים במוסדות החינוך בעיר. במקביל, הושלמה הנגשתן של כל תחנות האוטובוס בעיר.

ראש עיריית קרית אתא לדברי יעקב פרץ: "אנו מחויבים למרחבי למידה מוגנים ונגישים, המתאימים לצרכיהם המיוחדים של תלמידים עם מוגבלויות. במסגרת תוכנית ההנגשה, העירייה תמשיך להשקיע משאבים ולקדם את הנגישות הפיסית של מבני ציבור ושטחי ציבור עירוניים, כמו גם פיתוח תכניות חברתיות ותרבותיות ופיתוח תכניות הסברה להעלאת המודעות הציבורית לצורכי האנשים עם המגבלות במטרה להעניק לאוכלוסייה זו תנאים מחייה מיטביים".

 

בדוק גם

"אני מקבל את גזר הדין בהכנעה". גבי בן גלים צילום ארכיון: נחום סגל

התיאטרון כבר לא שייך לבן גלים

25 שנה אחרי שהקים את התיאטרון הראשון בקריות, החליט בן גלים למכור את חלקו לשותפיו. "לכל דבר מגיע זמנו", הוא אומר "להד הקריות"

נגד שיימינג. צילום: דוברות העירייה

תלמידים בקרית ים יוצאים נגד תופעת ה"שיימינג"

בבית הספר אורים בקרית ים עלתה השבוע הפקה בלעדית וייחודית בשם "בלי חשבון" המעלה את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *