בית / קריות / חדשות קריות / כלבה נפלה לבור באתר בנייה בקרית אתא

כלבה נפלה לבור באתר בנייה בקרית אתא

אתמול (ראשון) התקבלה הודעה בחדר המבצעים של שרותי הכבאות בחיפה כי בשדרות הציונות 65 בקרית אתא, באתר בו מתבצעות עבודות בניה, נפלה כלבתו של הבעלים לבור עמוק במיוחד אשר נחפר לשמש עבור יסודות המבנה. הכלבה, היתה מבוגרת, חירשת ועיוורת, צנחה לקרקעית הבור בעומק כעשרה מטרים וקוטרו כ-60 סנטימטרים בלבד.

מפקד הצוות הראשון אשר הגיע לזירה, רס"ר קובי משיטה הבחין בכלבה מוטלת בקרקעית ולנוכח מורכבות החילוץ הנדרש הזעיק למקום את היל"מ (היחידה לחילוצים מיוחדים) של שירותי הכבאות בחיפה, בפיקודו של רשף חמוד מרזוק. יחידה זו, שהוקמה בחיפה לפני כשבע שנים היתה לראשונה מסוגה בארץ. חברי היחידה מתמחים בנוסף להכשרתם כלוחמי אש מן המנין גם בחילוץ מחללים מוקפים, חילוצים מגובה, חילוצים מעומק וכיוצא באלה. במהלך השנים השתתפה היחידה בעשרות אירועים מורכבים והפכה לשם דבר בתחומה.

הבור באתר הבנייה (צילום: דוברות מחוז חוף- כיבוי אש)

הפעולות הראשוניות שבוצעו היו ייצוב המצב ובניית מערך של עמדות עבודה וחבלים על מנת לחלץ את הכלבה חסרת המזל. משך כל מהלך העבודות היו חשופים המחלצים לסכנת דרדור ומפולת קרקע, אולם חברי היחידה הפגינו מיומנות גבוהה, ובתנאים לא פשוטים לאחר שנאלצו להשתלשל למעמקי הבור שני מחלצים- סמל נגרין אסף וכבאי ארז עטיה- מקץ למעלה משעה של עבודה מאומצת הצליחו להגיע לקרקעית הבור שהכלבה במצב קשה. גופה היה קבור באדמה החפורה ועצמותיה מרוסקות. בזהירות המתבקשת הם חשפו את גופה ופינו מסביבה שאריות עפר על מנת שיוכלו לכרוך סביבה ריתמת חילוץ. לבסוף, מקץ כשעתיים לאחר תחילת האירוע הועלתה הכלבה אל פני הקרקע, אך לא שרדה את הנפילה.

פעולות החילוץ (צילום: דוברות מחוז חוף -כיבוי אש)

בדוק גם

תאונת עבודה בקרית אתא. צילום: איחוד הצלה

מכת תאונות העבודה באתרי בנייה בקריות

שורה של תאונות עבודה אירעו במהלך השבוע החולף בקריות ובסביבה כאשר החמורה שבהן אירעה באתר …

יום לימודים ארוך. צילום: דוברות העירייה

מהפכה בחינוך קרית אתא: עוברים ליום לימודים ארוך

השבוע נערכה ישיבת עבודה בשיתוף מנהלי בתי הספר היסודיים בנושא המשך הפעלת תכנית מיל"ת בשנת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *